У поточному році Росія навряд чи піде на загострення конфлікту на Донбасі через свої внутрішні питання, а вже в 2019 році може ускладнити і без того скрутне становище для України. Про це розповів дипломат Роман Безсмертний в інтерв'ю "Апострофу".

"Але в чому праві фахівці, які говорять про продовження конфлікту в 2018 році в тліючому варіанті ... Хід подій показує, що цей тліючий варіант (тому що цей конфлікт в принципі не може бути заморожений) буде досягнуто за рахунок того, що в Росії будуть вибори , а потім чемпіонат по футболу. І ці дві речі нависають над проблемою ", - говорить він.

За словами дипломата, ситуація може змінитися в наступному році.

"Я б акцентував увагу на набагато більш складному періоді для України - це 2019 рік, де Україна буде перед випробуванням двох виборів, президентських і парламентських, зі зовнішніми зобов'язаннями, які пов'язані з виплатами МВФ. І очевидно, що і перше, і друге, і третє не залишиться без уваги Російської Федерації ", - упевнений Безсмертний.

Популярні новини зараз
Життя стане солодшим без цукру: в Україні супермаркети оновили ціни на сіль, майонез та кетчуп Дніпровська дівчина-хатико повернулася, але тепер вона нападає на людей Розписуватися буде не потрібно: коли повістка вважатиметься врученою Як в інших країнах звикли підтирати попу і чому на нас дивляться, як на дурнів: вся справа в культурі
Показати ще

Він заявив, що за цей рік Україна повинна сформувати своє розуміння ситуації і сценарій вирішення проблеми.

"Тому що такі речі, як введення миротворчих сил, або вирішення питань, які є в порядку денному, вже вимагають декількох років, а деякі з них - десятків років. Наприклад, питання розмінування. На сьогоднішній день це більше 10 тисяч квадратних кілометрів. Тобто, це величезні площі, які, з точки зору практики, можуть бути розміновані в районі 12-15 років. А сьогодні, якщо з українського боку відомі карти (мінних полів - ред.), то з російської сторони по окремих позиціях у нас навіть немає карт цих полів. Тому тема дуже складна ", - зазначає дипломат.

Як раніше повідомляв портал "Знай.ua", Україна пропонує, щоб на Донбасі забезпечили безпеку миротворці і поліцейські, а потім міжнародне співтовариство допомогло організовувати вибори і охорону кордону. Росія ж опирається цьому.