Кабінет міністрів відклав підвищення цін на газ для населення і теплокомуненерго (ТКЕ) ще на місяць - до 1 вересня 2018 року.

Відповідне рішення було прийнято на засіданні уряду 26 липня.

Згідно з пояснювальною запискою до документа, переговори України з Міжнародним валютним фондом (МВФ) про приведення цін на газ до рівня імпортного паритету ще тривають. Тому Кабмін своїм рішенням продовжив дію постанови №187 про покладання на НАК "Нафтогаз України" спеціальних зобов'язань (PSO) з продажу природного газу для потреб населення і ТКЕ за зниженою ціною.

Раніше в травні Кабінет міністрів відклав підвищення цін на природний газ для населення як мінімум на два місяці - до кінця липня 2018 року.

Приведення цін на газ для населення до рівня імпортного паритету, а також створення в країні Антикорупційного суду є ключовими умовами для чергового перегляду програми співпраці України з МВФ і виділення Україні нового траншу обсягом $ 1,9 млрд.

Разом з тим варто відзначити, що "ДніпроАзот" відновив роботу і хлор нині стабільно надходить до водоканалів України. Про це повідомила віце-президент Асоціації водоканалів України Ольга Бабій.

"Я не думаю, що "ДніпроАзот" вийшов з цієї ситуації з гарним обличчям. По-перше, підняття ціни на хлор вплине на кожного споживача в Україні, тому що за рахунок збільшення вартості хлору вартість води зросте як мінімум на 2-3% . Також коли ми говоримо про їх монопольний стан, вони є просто монополістом і тут треба буде з цим щось робити. Це рішення щодо "ДніпроАзоту" мають приймати компетентні органи, зокрема Антимонопольний комітет і СБУ, бо це питання національної безпеки", - наголосила чиновниця.

Популярні новини зараз
Аферисти не тільки "в сітях" у Олени-Крістіни Лебідь: українці масово попадаються в пастки у Європі, правила безпеки Українські війська перейшли в контрнаступ: де точаться бої Злата Огнєвіч нарешті зізналася у стосунках з добровольцем: "Він дуже крутий хлопець" Чоловік Корольової Тарзан насмішив американців китайцями: "Заклейте Байдену рот"
Показати ще

Також Бабій розповіла, що "ДніпроАзот" збільшив ціну на хлор з 11 тисяч грн за тонну до 47250 грн з ПДВ, тобто майже у 5 разів.

Чиновниця також сказала, що ситуацію з "ДніпроАзотом" оживила дискусію щодо альтернативи очищення води хлором.

"Я думаю, що ми зробимо адекватні висновки, терміново долучимо науку, визначимо типи очистки води для різних міст України і реалізуємо це через програму "Питна вода". Вона додала, що в кожному регіоні України треба по-особливому підходити до очищення води.

Нагадаємо, підприємство "Дніпроазот" оголосило про відновлення роботи хлорних цехів.

У повідомленні підприємства, яке останнім часом мало не занурила всі українські міста у справжню водневу катастрофу, зазначили, що цехи з виробництва хлору вже найближчим часом почнуть свою роботу.

Єдиний в Україні виробник рідкого хлору "Дніпроазот" таки запрацював

Нагадаємо, Гройсман доб'є українців новими тарифами на газ.

Як повідомляв "Знай.ua" субсидіантів в Україні раптом поменшало.

Також "Знай.ua" писав, що інтернет в Україні коштуватиме дорожче, аніж ви собі уявляєте.