Міністерство юстиції України склало антирейтинг компаній, котрі найдовше затримують виплати співробітникам. Перелік створили у рамках кампанії із примусового стягнення, пов'язаного з трудовими правовідносинами.

"Це ілюстрація того, що сьогодні мають місце грубі порушення підприємствами трудових прав людей. Міністерство юстиції вживатиме всіх заходів для ліквідації їх заборгованості перед своїми працівниками", - пояснила заступник міністра юстиції України Світлана Глущенко.

За її словами, такі "чорні списки" незабаром складатимуть у всіх регіонах країни. Поки що на перших позиціях - Харківське державне авіаційне виробниче підприємство (73,7 млн гривень). На другому місці антирейтингу Суднобудівний завод ім. 61 Комунара в Миколаївській області (30,3 млн гривень), на третьому - харківський футбольний клуб "Металіст" (28,6 млн гривень).

Як відомо, аби добитися повернення законно зароблених коштів, коли роботодавець ігнорує ваші прохання, потрібно написати заяву про компенсацію втрат через порушення термінів виплат, відповідно до індексу зростання цін на споживчі товари і тарифів на послуги.

Популярні новини зараз
Більше зняти та обміняти не вийде: які обмеження встановили банки Українцям пенсійного віку нададуть тимчасову допомогу: які документи потрібно подати ПриватБанк скасував плату за важливу послугу: до кінця року не візьмуть жодної копійки Українським родинам виплатять 10800 грн: як подати заявку
Показати ще

У зверненні слід вказати можливі заходи відповідальності роботодавця (відповідно, згідно ст. 175 Кримінального кодексу України та ст. 41 КУпАП). Право на відповідне звернення гарантується ст. 34 Закону України "Про оплату праці".

За керівником залишається право оскаржити це у судовому або адміністративному порядку. Якщо таке не спрацьовує, подавайте скаргу одразу до Міністерства юстиції, вказавши які норми порушила дирекція, реєстрацію фірми, а також до відповідної районної, районної у місті або міської державної адміністрації, управління праці та соціального захисту населення, управління Пенсійного фонду України з заявою про неправомірні дії роботодавця.

У випадку відсутності укладеного трудового договору (що часто трапляється на практиці) можна використати інші засоби доказування, такі як, наприклад, пропуск на робоче місце, документи, у яких зазначається факт виконання позивачем трудових обов’язків, можна використати показання свідків (колеги позивача по роботі).

Дивіться: куди звертатися при затримці зарплати, поради адвоката

Як повідомляв портал "Знай.ua", в Україні змінилися правила перерахунку пенсій.