Гривня була введена в Україні ще в 1996 році. До цього в нашій країні використовувалися радянські купюри і одноразові купони, без яких здійснити велику покупку було неможливо. У 92 році з'явилися українські карбованці, і тільки через 4 роки в нашій країні повністю зуміли перейти на національну валюту. І в честь річниці введення української гривні ми вирішили розповісти вам цікаві факти про національну валюту.

Введена гривня: цікаві факти про валюту

Словогривня на санскритському "griiv'aa" означає потилицю. Історики вважають, що така спорідненість пов'язана з прикрасою у вигляді обруча з дорогоцінних металів, яке носили на задній частині шиї.

Стародавня гривня
Деякі історики вважають, що гривня з'явилася ще в 11 столітті, як валюта в Київській Русі. Історик Іван Кондратьєв ще в 1893 році писав: "Гривня була відома з самого заснування Русі і мала троякое значення: як знак відмінності, як відома вага і як монета".

Друга спроба
Перший раз ввести гривню в Україні хотіли ще в 1918 році. Тоді навіть були надруковані ескізи купюр номіналом 2, 10, 100, 500, 1000 і 2000 гривень. Але, через різні історичні подій тоді гривня таки не була введена як національна валюта України.

Популярні новини зараз
Біжіть до свого лічильника на початку квітня: українцям уточнили важливий нюанс щодо зняття показників Українцям допоможуть вижити: виплатять по 3600 грн на кожного члена сім'ї Нові правила передачі показників та оплати послуг: газовики попередили про зміни Зібрав долари на "чорний день" - отримай штраф: в Україні змінилися правила зберігання валюти
Показати ще

Внесок діаспори
Коли на початку 90-х вирішили вводити гривню, Левко Лук'яненко, який тоді тільки був призначений послом у Канаді, попросив у місцевої діаспори допомоги в друку банкнот номіналом 20 грн.

Не зовсім копійки
В історії наші копійки називалися "кроки". Так і думали назвати самий мінімальний номінал нашої валюти. Але, у 1992 було прийнято рішення, що називати вони все-таки будуть копійками, щоб населенню було звичніше.

Зовсім не вічні
Банкноти маленьких номіналів прослужать вам зовсім недовго, приблизно пів року. Все тому що вони дуже часто переходять з рук у руки. Номінали побільше, 100, 200 і 500 грн можна використовувати приблизно 3 роки. Після цього банк намагається замінити всі купюри на нові.

Нагадаємо, що річниця введення гривні щорічно відзначається 1 вересня.