Лінь - основне підживлення нудьги. Якщо ви перестали професійно зростати, розгубили весь ентузіазм, а недільний спогад про швидкий вихід на роботу викликає блювотний рефлекс, знайте: в цьому винні тільки ви.



Так вважає популярний публіцист і підприємець Даріус Фору. Він упевнений, що нудною і нецікавою роботу ви зробили самі. Статистика говорить, що професійне вигорання зустрічається набагато рідше, ніж докучання роботи.

Як зрозуміти, що ви потрапили в "нудну" пастку?

1. Ви особливо радієте, коли робочий час добігає кінця

2. Перед сном ніколи не обмірковуєте, як і що зробите завтра

Популярні новини зараз
Терміново біжіть до супермаркету, поки не почалися тривалі відключення світла: що потрібно купити кожному українцеві Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Показати ще

3. Ви не бачите перспектив, у вас немає мети і бачення роботи в цілому

4. Ви постійно дієте в режим автопілота



Експерт називає всього дві причини, за якими люди починають ненавидіти навіть колись улюблену роботу:

1. Ви більше не кидаєте собі виклик

Цілком можливо, що ви не в захваті від вашого начальника, колег або політики компанії. Бути може, вас розчарувала галузь в цілому, а може, ви довгий час безуспішно намагалися щось змінити, зіткнулися з невдачею і тепер увесь в печалі. Що відбувається далі? А далі людина просто опускає руки.

Так часто буває, коли ви відчуваєте повну безпорадність. У психології вона називається "набутою", коли особистість з покорою приймає зовнішні подразники. А в нашому безпечному світі нудна, нецікава робота, на якій доводиться проводити третину життя - гірше, напевно, нічого немає.

Популярна відмовка: "Але я не можу знайти нічого іншого!" - це вірний відгук "придбаної безпорадності". Запитайте ще раз: чому це раптом ви не можете? Кидайте виклик. У світі мільйони людей, які при всій любові до своєї справи перестають рости і перетворюються на безпорадних: все тому, що вони занадто добре знають роботу і перестали дізнаватися ще більше. Так трапляється щоразу, коли крива пізнання стає прямою.

Що робити?

  • Оцінюйте результат своєї роботи з різних точок зору
  • Беріть на себе завдання, які не входять у ваші обов'язки
  • Шукайте нову інформацію. Вчіться. Постійно і непріривно
  • Не забувайте ставити перед собою нові цілі


2. Ви не розумієте, як і навіщо

Друга причина, по якій люди закидають навіть те, для чого народжені, це незнання, яким саме має бути результат. "Бути успішним" - це не мета. "Через п'ять років керувати відділом" - мета. Неважливо, хочете ви перетворити кар'єрні сходинки на ескалатор, створити найщасливішу сім'ю або стати кращим: ніде ви не досягнете успіху, якщо не додасте конкретики. Якою має бути щаслива сім'я? Що мені потрібно зробити для цього? Що я вмію робити, чого не вміють інші? Чим я відрізняюся від своїх конкурентів? Як я можу заробити гроші, щоб відправитися у подорож?

Ваші думки та дії - тільки це джерело всіх радощів і бід. Серйозно, нудна робота і одноманітне життя - провина не начальника, не батьків, не другої половини, а цілком ваша. Нудьга любить, коли ви опускаєте руки. Існує всього один спосіб побороти її - діяти.

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" повідомляв про те, що психологи розповіли, як побудувати ідеальну кар'єру.