Кожна людина час від часу у своєму житті переживає кризові періоди. Деякі з них пов'язані з психологічним дозріванням, а деякі виникають під впливом якихось обставин чи людей.

В такі періоди у людини немає радості від життя, а натомість - незадоволеність, втома, жаль, песимізм. І навіть якщо є бажання щось змінювати, то не зрозуміло що саме.

Це складні періоди в житті людини. Саме в такі моменти людина втрачає смисл життя, може сильно знецінювати те, що вже досягнула і зробила, шкодувати за минулим, за якимись нереалізованими мріями.

І не так важливо, чим викликана криза, оскільки в цей період головне питання – як з неї вийти.

Популярні новини зараз
Почекайте з покупками: виплати пенсій затримають Подорожчання майже на 40%: українців чекає "сюрприз" у платіжках Дніпровська дівчина-хатико повернулася, але тепер вона нападає на людей Два тарифи на воду: нові ціни встановили для мешканців багатоповерхівок та приватного сектору
Показати ще

Як пережити кризовий період, і вийти з нього переможцем, розповіла у своєму блозі психолог, гештальт-терапевт Олександра Литвинчук.

"Часто в ці періоди люди звертаються до психолога, для того, щоб розібратися куди далі йти і знайти нові сенси життя. І це хороший спосіб підтримати себе в кризовий момент і знайти вихід", - пише Литвинчук.

Що ж варто робити, якщо ви відчуваєте, що переживаєте кризу в своєму житті.

1. Важливо навчитися не знецінювати те, що вже є у вашому житті.
"Повірте, ми завжди вибираємо найкраще для себе. Якщо у вас є жаль, що ви могли в своєму житті зробити більше, хочу вам сказати, що не могли, раз не зробили, і не варто про це шкодувати", - вважає психолог.



2. Подумайте, що вам цікаво в житті зараз і придумайте собі нові цілі і смисли.
"Повірте, це дуже важливо! Нехай це будуть не якісь великі цілі, але такі, які вам цікаві і яких хочеться досягати".

Багато якы з величезних досягненнь і проривыв були зроблені людьми саме в кризовий період, коли вони переживали сильне внутрішнэ хвилювання, і тиск обставин. Дерзайте - це ваш шанс змінити все у своєму житті.



3. Щоб ваше життя стало наповненим і цікавим, важливо почати щось робити.
Наприклад, піти вчитися на якісь курси, пройти навчальні програми, щоб підвищити свій рівень компетентності, або взагалі змінити професію.



"Нагадаю, що з кризи є два варіанти виходу: стогнація (не бажання нічого робити, зупинка в розвитку, бути там, де є і бути незадоволеною собою) або ж саморозвиток і особистісний ріст. Питання виборів. Що ви вибираєте? Зупинитися і не розвиватися далі або придумати нові цілі і йти вперед. Мені більше подобається другий варіант", - пише психолог.

За словами психолога, будь-яка криза нам необхідна, щоб ми почали рухатися вперед. Криза показує, що те, як ми живемо, нам уже не подобається, а те, як хочемо - у нас не виходить або чогось нам для цього не вистачає. Іншими словами, криза показує ступінь нашої неефективності, неправильного ставлення до себе, до ситуацій, до оточуючих, до життя і здоров'я.

"Функція будь-якої кризи - змусити нас рухатися вперед і змінитися. Такі ж функції і у мрії. Слідуючи за мрією, ми повинні щось переосмислити, дізнатися, з кимось познайомитися.

Для того, щоб вийти з кризи або глухого кута, вам потрібно дозволити собі мріяти і просто почати діяти", - радить психолог.

Раніше інформаційний портал "Знай.ua" розповідав про поради психолога жінкам, як побудувати бажані стосунки.