Почати займатися спортом ніколи не пізно, але завжди лінь. Про спорт приємно думати, тренування приємно планувати, але до реальних дій доходить дуже рідко. Такий стан речей виглядає дуже дивним, тим більше що кожен, навіть дитина, знає, що спорт - це енергія, здоров'я та краса. У чому ж справа? Чому всі твої знайомі спортивні та підтягнуті, а ти ні? Не лякайся, зараз ми спробуємо з цим розібратися!

Психологи стверджують, що одна з причин того, що всі спроби почати займатися спортом так і лишаються на рівні ідеї, криється в ригідності (закостенілості, якщо хочеш) стилю життя. З віком цей самий стиль життя стає все більш стабільним. З'являються звички, стабільний графік, звичний розпорядок. Звичайній людині дуже складно втиснути у цей графік нові практики. Адже потрібно володіти героїчної силою волі, щоб змусити себе вийти ввечері на пробіжку, замість того, щоб знову відкрити Фейсбук і почитати його, не відволікаючись на роботу.

У такому випадку, спорт теж має стати звичкою. І чим раніше вона у тебе виробиться, тим краще. Як показує практика, людей, які в дитинстві тривалий час займалися яким-небудь спортом, нехай навіть на любительському рівні, у зрілому віці легше затягнути до зали, ніж людей, які спортом ніколи не займалися.

Припустимо, зі спортивним дитинством не склалося. Значить, варто провести ревізію своїх звичок і свого графіка. Чи всі звички досі тобі потрібні? Чи дійсно вони важливі для тебе? Чи всі йдуть тобі на користь? Ось кілька простих запитань, які запросто вганяють у ступор будь-яку нормальну людину. Вступаючи у бій зі звичками, пам'ятай, що вони просто так тобі не здадуться. Наприклад, звичка багатогодинного вечірнього залипання в інтернеті битиметься до останнього.

Ну, припустимо, з ригідністю стилю життя ми тебе не здивували. Але наступна інформація точно спричинить шок. Все ті ж психологи наполягають, що не останню роль у твоєму неспортивному способі життя відіграє твоє оточення, - друзі й люди, з якими ти проводиш час.

Популярні новини зараз
Долари можна продавати? Що буде з курсом в Україні після приходу Трампа Дають лише 3 дні: в Україні змінилися правила повісток поштою, що це змінює для чоловіків Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця
Показати ще

Вибач за банальність, але людина істота соціальна. Як казав хтось із великих, ти - це ті люди, з якими ти спілкуєшся. Адже складно бути спортивним у компанії, для якої щоденний похід у бар є священним ритуалом. Тому, навіть якщо у тебе вистачить сміливості повстати проти усталених порядків, качати м'язи живота після кількох келихів пива буде не дуже приємно (повір нам).

Виходом із такої ситуації може стати обрив контактів, які заважають тобі рухатися у потрібному напрямку. Кажучи простою мовою, тобі просто потрібно змінити компанію, хоча б на час. Відмовся від щоденних зустрічей, візьми невеликий тайм-аут. Така перерва дозволить тобі приділити час собі коханому і нарешті зайнятися спортом.

Щоб легше прищепити собі нову звичку, скористайся проектом Фітнестрансформація, який надасть місяць супер ефективних безкоштовних тренувань у домашніх умовах.

Повір нам, через кілька занять у спортклубі ти обзаведешся новими знайомими з куди більш корисними звичками. І не варто лякатися! Стара компанія все одно нікуди не дінеться. Скажемо більше - невелика перерва піде на користь вашим стосункам.

Звичка і люди, з яких хочеться брати приклад, це не найважливіше для занять спортом, вирішують підбадьорити тебе психологи. Основа основ - це мотивація. У багатьох людей вона може бути неправильною. Що це означає? Правильна мотивація для занять спортом - це бажання виглядати краще, бажання бути здоровим, бажання бути повним енергії, мати хороший апетит і хороший сон.

Що ж таке неправильна мотивація? Неправильна мотивація - це коли ми вирішуємо зайнятися спортом для того, аби бути в тренді, для того, щоб звернути на себе увагу, для того, щоб сподобатися комусь. Так ось, неправильна мотивація не призводить до будь-яких помітних результатів. Більш того, дуже часто, саме вона стоїть за фантомним бажанням зайнятися спортом.

Будь-який тренер (а тренера люди прості й прямолінійні) тобі скаже, що людина, яка хоче займатися спортом, буде ним займатися. У цьому питанні, перш за все, важлива чесність із самим собою. Усвідомленням того, що бажання займатися спортом - це всього лише данина моді, а не твоє реальне бажання, ти позбавляєш себе від щоденних душевних страждань.

Але є фахівці, які не так категоричні в оцінках негативної мотивації. У певних випадках, неправильна мотивація може трансформуватися у правильну. Як це відбувається? Припустимо, ти вирішив(ла) піти до зали, щоб на новорічному корпоративі сподобатися своєму молодому начальнику або начальниці (з точки зору занудних психологів, це неправильна мотивація).

На корпоративі ти дізнаєшся, що твій начальник (або начальниця) не лише одружений (заміжня), але ще й зануда. Здавалося б, потреба походів до зали пропала. Але на свій подив, на наступний ранок ти знаходиш себе знову в залі. А після залу вирішуєш пройтися по магазинах і оновити свій гардероб, тому що твої старі речі стали на тебе аж надто великі. Чудо? Звичайно, диво! Хочеш так само? Тоді швидше до зали!

У будь-якому випадку в людини завжди є право вибору, чим себе зайняти на вихідних і на протязі життя. Якщо ви не знаєте з чого почати, скористайтеся послугами Gofit, з абонементом якого ви можете безлімітно відвідувати більше 1000 фитнес клубів і більше 350 напрямків спорту по всій Україні.