Представники ОРДЛО видали 172 тисячі "паспортів" так званої "Донецької народної республіки".
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це заявив "начальник міграційної служби ДНР" Володимир Краснощока.
За його словами, "паспорти" видають у 30 "відділах" і "секторах міграційної служби", а у Горлівці та Макіївці - крім цього і у відділеннях "поліції".
Краснощока зазначив, що "паспорт" можуть за звичайною процедурою отримати звільнені за програмами полонених і іноземці (учасники бойового крила проросійських груп, що діють на окупованому Донбасі - ред.). Ця ж норма поширюється і на членів їх сімей. Кампанія з видачі "паспортів ДНР" в ОРДО стартувала у березні 2016 року. У Росії документи, видані в ОРДЛО, є дійсними до врегулювання ситуації на Донбасі.
Варто відзначити, що у прийнятому сьогодні законі про реінтеграцію та деокупацію Донбасу врахована поправка про визнання Україною документів, що підтверджують факт народження і смерті людини, які видані органами окупаційних адміністрацій в ОРЛДО. Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook автор поправки, народний депутат Мустафа Найєм.
Суть проблеми полягає в тому, що зараз молодим батькам і родичам померлих на окупованих територіях, які хочуть отримати документи українського зразка, доводиться підтверджувати народження і смерть в судовому порядку. Сама по собі процедура абсурдна, тому як можливості реально перевірити факт народження або смерті в українських судів немає.
Суть проблеми полягає в тому, що зараз молодим батькам і родичам померлих на окупованих територіях, які хочуть отримати документи українського зразка, доводиться підтверджувати народження і смерть в судовому порядку. Сама по собі процедура абсурдна, тому як можливості реально перевірити факт народження або смерті в українських судів немає. "Провести аналізи, експертизу і опитати свідків на території ОРДЛО у нас немає. З іншого боку міжнародна практика полягає в тому, що визнання медичних довідок, що підтверджують факт народження або смерті, ні в одному конфлікті не вважалися визнанням або легалізацією окупаційного режиму", - сказав Найєм.
Він додав, що практика Європейського суду з прав людини зазначає, що документи про народження та смерть людини не є доказом правової діяльності окупаційного режиму.
Як передають ЗМІ багато людей повідомили, що деякі їхні родичі не могли виїхати для отримання необхідних документів на підконтрольній території Україні.
"Було кілька причин, одна з них - матеріальна, перетнути лінію розмежування досить складно і дорого. Плюс час, потрібно чекати рішення суду, а де жити?" - сказала лучанка Марина.
Георгій Тука: Які документи ОРДЛО визнає Україна
Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що ціла банда бойовиків здалася українцям.