Контрольні перевірки масово проведуть в Тернопільській, Волинській, Херсонській, Запорізькій та Закарпатській областях: тут мобільні групи з ліквідації заборгованостей перевірять любителів "відкосити" від аліментів.

Як повідомляє прес-служба Міністерства юстиції, про це заявила заступник глави відомства Світлана Глущенко.

З 21 числа мобільні групи проведуть рейд в Харківській, Чернівецькій, Полтавській, Миколаївській, Чернігівській областях, а також в Києві. Представник відомства розповіла, що з тих пір, як почав діяти Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості по сплаті аліментів", кількість стягнених коштів з неплатників аліментів виросла в кілька раз.Так, в деяких регіонах заборгованість по аліментах знизилася більше, ніж в 15 разів. У Луганській області, наприклад, держвиконавці стягнули понад 20 млн гривень аліментів, що в 15,5 раз більше, ніж до початку дії Закону. У Миколаївській - 33,5 млн гривень (в 10 разів більше), в Рівненській - майже 30 млн гривень (в 6 разів більше).

Популярні новини зараз
Російські загарбники надіслали ешелон старовинних танків Т-62: "пам'ятка" з'явилася на вокзалі в Мелітополі Ксенія Мішина ледве стримує сльози через жителів Європи: "За що нам..." Такою її ще не бачили: зірка "Кварталу 95" Олена Кравець відкрила в собі новий талант, "Я ридала весь день" Нумеролог Владислав Грицай сказав, коли закінчиться війна - місія України почалася: "Виповнюється пророцтво"
Показати ще

Лідерами по стягненню боргів зі сплати аліментів після початку дії закону є:

  • Дніпропетровська область з сумою стягнення 152,1 млн гривень;
  • Одеська область - 103,6 млн гривень;
  • Полтавська область - 73,6 млн гривень.


"Такі показники свідчать, що Закон працює і нововведення є дієвим мотиватором для недобросовісних батьків платити аліменти на дитину. Одночасно, Міністерство продовжуватиме кампанію щодо посилення відповідальності за несплату аліментів. Найближчим часом Верховною Радою буде прийнято другий пакет законодавчих новацій, які передбачають ще більше посилення тиску на неплатників аліментів", - зазначила Глущенко.

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про те, як вирішити питання з пропискою дитини, якщо батьки в розлученні або живуть окремо.