Найвищі зарплати в Україні отримують працівники авіаційного транспорту. Середня зарплата в цій сфері становить 31,7 тисяч гривень. За останній рік зарплати працівників авіації збільшився на 15%. Про це свідчать дані Державної служби статистики України.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяДруге місце за прибутковістю посідає фінансова та страхова діяльність. За даними державно статистичного відомства, працівники цієї галузі отримують в середньому близько 15,7 тисяч гривень, що вище минулорічного показника на 32,6%.
Третє місце посіла галузь інформаційних технологій. Українці в цій сфері заробляють в середньому 13,1 тисяч гривень, що на 17,7% більше, ніж у минулому році. Найбільше зарплати зросли у сфері водного транспорту на 50,9% за рік, а також державне управління й оборона – на 45,3%.
Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що українці зізналися, як реальна зарплата відрізняється від мінімальної. Середня зарплата в Україні за минулий рік досягла позначки 6-7 тисяч гривень. Принаймні, про це свідчать дані соціологічного опитування. Але прибутки досі відрізняються – по областях, обраній професії і в залежності від трудового стажу.
Станом на квітень 2018-го, зарплата кожного п'ятого українця перевищує 15 тисяч гривень. Близько 17% респондентів відповіли – щомісяця отримують не більше 7 тисяч гривень, вище – всього 8,5% опитаних.
Єдина незмінна тенденція: більшість українців не задоволені своєю роботою на 100%, лише 7% сказали, що все в порядку – як за доходами, так і з законними відпусткою і лікарняним. При цьому 6% опитаних навіть не намагалися щось змінити, щоб якось поліпшити своє фінансове становище, готові змінити місце роботи – до 36%, ще 25% – підвищують кваліфікацію, вчать іноземні мови. Майже 20% респондентів беруть на себе більше зобов'язань.
Середній рейтинг українських фрілансерів на внутрішньому ринку постійно зростає, тому частково переходять на віддалений режим роботи. Найбільше фахівців працює в сфері дизайну – 25%, копірайтингу (робота з текстами) – 23%, послуг – 22%, програмування – 22%, просування – 6% і аудіо, відео – 5%. З них найбільш оплачуваним напрямком є програмування.