Харків накрила потужна піщана буря. Кадри аномального для українського міста явища показали на сторінці "Успішний Харків" у Facebook.

На відео видно, що пісок буквально за кілька хвилин перетворює вулицю в арену для зйомок фільму жахів.

"Картина - судний день!", "Можна знімати кіно про покинуте місто", - пишуть у коментарях.

Дивіться: піщана буря у Харкові

Песчаная буря в Харькове.

Posted by Успешный Харьков on Thursday, 28 June 2018

Популярні новини зараз
Один день – 1 гривня: "Київстар" підказав як користуватися послугами майже задарма Залишився тиждень: українці ризикують пропустити важливу процедуру Українців поставили у жорсткі рамки: почнуть обмежувати Фруктів не наїмося: який дефіцит чекає Україну
Показати ще

Піщана буря: невідомі факти

Піщана, або пилова буря атмосферне явище, досить неприємне і небезпечне. Найчастіше виникають в пустельних і напівпустельних областях – приміром, у Сахарі.

Піщані бурі бувають не тільки на Землі: на Марсі вони досягають великої сили і тривають деколи по кілька місяців. Досить сильна пилова буря може досягнути будь-якої точки на поверхні Землі. Основна шкода полягає в тому, що вони істотно пошкоджують ґрунтове покриття, знищуючи їх родючість.

Піщані бурі здатні пересувати дюни. Їх варіюється зазвичай від кількох метрів до кілометра, але є зафіксовані випадки спостереження бур висотою понад півтора кілометрів. Одного разу через це явище на території США випав червоний сніг.

У 1928 році в Україні пилова буря підняла з поверхні землі більше п’ятнадцяти мільйонів тонн чорнозему, а у 2009 році на Австралію обрушилася одна з найсильніших піщаних бур в історії спостережень. Найсильніше від піщаних бур страждають такі країни, як Єгипет і Мавританія.

При цьому температура навколишнього повітря в районі аномалії нерідко досягає п’ятдесяти градусів. Екологи стверджують, що в останні десятиліття піщані бурі відбуваються на порядок частіше, ніж раніше.

Дивіться: Піщані бурі, від екватору до України

Як повідомляв портал "Знай.ua", в Індії в результаті піщаної бурі загинуло більше сотні людей. Відразу декілька регіонів Індії накрило стихійне лихо. У штаті Уттар-Прадеш загинули 64 людини, в Раджастані – 31, крім них по кілька смертельних випадків зафіксовано в штатах Уттаракханд, Пенджаб і Мадхья-Прадеш. Різкі пориви вітру повалили безліч стовпів електроопори та сотні дерев. Причиною більшості смертей стало руйнування житлових будинків в результаті найсильнішої бурі. Про це повідомляють посадові особи в Раджастані.