Вже до середини цього століття населення нашої планети досягне позначки в 10 млрд, а зміни клімату стану ще більш помітними. Всі ці фактори можуть призвести до масштабного голоду. При пануючих сьогодні методах ведення сільського господарства, планета не зможе прогодувати всіх своїх мешканців. Вчені усвідомлюють масштаби проблеми і приходять на допомогу фермерам. Як повідомляє Financial Times, через кілька років автоматизовані системи будуть стежити за кожною рослиною окремо і давати рівно стільки води та добрив, скільки їй потрібно.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
Наприклад каліфорнійський винзавод Gallo спільно з компанією IBM розробила нову систему розумною іригації. Система враховує дані з датчиків на виноградниках, а також супутникові знімки і прогнози погоди. На основі цих відомостей підбирається програма поливу. Результати не змусили себе довго чекати — розумна іригація скоротила витрата води на 16% і підвищила урожай винограду на третину. Цифрові технології не тільки зменшують витрати водних ресурсів, але і допомагають використовувати менше хімікатів. Так, ПЗ від ізраїльської компанії Smart! автоматично визначає спосіб і частоти застосування добрив для більш ніж 250 видів рослин.
Датчики встановлюють не тільки на рослинах, але і на тварин. Британський стартап Well Cow ставить сенсори у відділ шлунка корови і відстежує якість корму і роботу травної системи. З допомогою цих даних фермери можуть скоригувати дієту тварини і скорочувати кількість викидів метану, які вважаються головною проблемою для екології, викликаної розведенням великої рогатої худоби. Експерт по сільськогосподарській економіці Світового банку Джихай Кім зазначає, що інновації позитивно впливають і на фермерство в бідних регіонах. Технології відкривають нові ринкові можливості, звільняють час і зменшують витрати. Світовий банк вже тестує системи поливу на основі інтернету речей у В'єтнамі та Індії.
Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про робота-садівника, який готовий працювати опудалом