На кріптовалюти і технологію блокчейн, що лежить в їх основі, покладаються великі надії. Наприклад, Венесуела планує перемогти гіперінфляцію і політичну кризу за допомогою національної кріптовалюти. Однак, кошенята поставили під сумнів оптимістичні прогнози експертів. Платформа CryptoKitties дозволяє поміняти ефіри, другу за популярністю криптовалюту, на віртуальних кошенят. Як повідомляє TechCrunch, за тиждень свого існування ця забава поглинула близько 15% від усього обороту ефіру.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
Найдорожче віртуальне кошеня на прізвисько Genesis було продане 2 грудня майже за 247 ефірів, що на дату продажу становила $117 тис. За поточним курсом — це $112 тис. Всього з моменту запуску гри 28 листопада, тобто за неповний тиждень, гравці витратили на уявних кошенят близько $3 млн. Дані про операції відстежує незалежний сайт Crypto Kitty Sales. Все це шокувало експертів з блокчейну і в цілому поставила під сумнів перспективи криптовалют. Справа в тому, що CryptoKitties — це найпопулярніший смарт-контракт в мережі Ethereum. Йде на другому місці обмінник криптовалют EtherDelta вдвічі відстає від "кошенят" по частці в обороті мережі, створеної Віталіком Бутеріним.
Вірусне поширення "кошенят" уповільнює вчинення транзакцій з ефіром в цілому і ставить під сумнів працездатність не тільки цієї платформи але і всього блокчейна. Виходить, що його можна паралізувати, вигадавши якусь віртуальну забаву. Найбільша ж проблема, пов'язана з "кошенятами", полягає в тому, що в експертів виникають серйозні сумніви в ліквідності криптовалют. Якщо б ті ж ефіри можна було швидко і без великих фінансових втрат обміняти на долари, навряд чи хтось би повів себе так неадекватно, щоб витратити більше $100 тис. на уявного домашнього вихованця.
Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про взаємовідносини між біткойном та ісламом