Американське аерокосмічне агентство NASA оприлюднило віртуальну видеоэкскурсию по Місяцю в дозволі 4К.

Ролик з прогулянкою по супутнику Землі опублікований на YouTube.

Оцініть дивовижне відео:

Таким чином, кожен бажаючий може вивчити незвичайний ландшафт Місяця в найдрібніших подробицях.

Відео було створено на основі фотознімків, зроблених автоматичною міжпланетною станцією Lunar Reconnaissance Orbiter.

Нагадаємо, що ця станція була запущена в космос за допомогою ракети-носія Атлас V в червні 2009 року. LRO разом з іншим апаратом Lunar Crater Observation and Sensing Satellite (LCROSS) є авангардом програми NASA по поверненню на Місяць, роблячи знімки з корисною інформацією для сорудников агентства.

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що фахівці NASA вважають, що існує ще не менше 17 000 астероїдів, здатних зіткнутися з Землею. Подібна оцінка була отримана після вивчення більш 8 тис. астероїдів, повідомляє Space.com.

На сьогоднішній день астрономи виявили понад 8 тис. навколоземних астероїдів шириною не менше 140 метрів. Астероїд таких розмірів при зіткненні може знищити цілу державу.

Всі ці вісім тисяч описані, їх орбіти вивчені, що дозволяє астрономам виключити їх з числа небезпечних. Однак залишається більше 17 000 ще не вивчених і потенційно небезпечних для жителів нашої планети астероїдів.Всі вони занесені астрономами в категорію навколоземних об'єктів (Near Earth Objects). Це означає, що вони наближаються до орбіти нашої планети менш ніж на 50 мільйонів кілометрів. Всього ж кількість астероїдів дуже велика, і, за оцінками вчених, становить кілька мільйонів штук.

У 1990-х роках NASA спрямував основні зусилля на пошук та класифікацію найбільш небезпечних астероїдів розміром більше одного кілометра в діаметрі. Такий астероїд при зіткненні з Землею здатний привести до глобальних катастроф. У 2010 році всі такі космічні тіла були виявлені і описані.