Міжнародному колективу вчених вдалося спроектувати прозорий матеріал, що не пропускає світло. Цей оптичний ефект став повною несподіванкою для самих дослідників. Таке відкриття значно розширює наше звичне уявлення про поведінку світла. Фахівці говорять про можливі способи практичного застосування цього ефекту. Зокрема фізики пропонують використовувати новий матеріал для виробництва пристроїв оптичної пам'яті, які могли б поглинати світлову інформацію, зберігати її і при необхідності передавати. Як повідомляє сайт Phys.org, інтенсивність розсіювання світла може змінюватися в часі.

Абсорбція електромагнітного випромінювання, включаючи світло, є одним з основних ефектів електромагнетизму. Цей процес відбувається, коли електромагнітна енергія перетворюється в тепло або інший вид енергії всередині абсорбуючого матеріалу. Вугілля, чорна фарба або спрей з вуглецевих нанотрубок здаються чорними, тому що поглинають енергію світла майже повністю. Інші матеріали, на зразок скла або кварцу, не володіють такими властивостями і тому виглядають прозорими.

Для того щоб зробити абсолютно прозорий матеріал, що повністю поглинає світло, фізики застосували особливі математичні властивості до розсіючої матриці. Коли промінь світла падає на прозорий об'єкт, світло не поглинається, а розсіюється матеріалом. Однак, як виявилося, якщо інтенсивність падаючого променя певним чином змінюється у часі, ці властивості можуть порушуватися, принаймні, тимчасово. Зокрема, якщо інтенсивність зростає експоненціально, енергія світла буде накопичуватися всередині прозорого об'єкта, не покидаючи його, тобто зовні він буде виглядати темним.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про дивні космічні сигнали

Популярні новини зараз
Гороскоп на сьогодні, 17 травня: труднощі близнюків та емоції раків Пенсіонерам виплатять нові доплати: хто і на яку суму може розраховувати ТЦК запросить "на побачення": чим ризикують українці із застарілою військовою спеціальністю Гороскоп на сьогодні, 16 травня: кому чекати раптові витрати та конфлікти у п'ятницю
Показати ще