Поява мобільних телефонів і їх масове використання практично "вбило" стаціонарні домашні телефони. Але ось поява смартфонів відправила на звалище історії куди більше звичних всім речей. Першим таким смартфоном звичайно ж був iPhone, представлений в 2007 році. За ним з'явилися і смартфони на операційній системі Android. Спільними зусиллями ці смартфони витіснили з нашого звичного життя безліч речей.

1 - MP3-плеєри

MP3-плеєри були на піку своєї популярності в 2005-2007 роках. У цей час виробники мобільних телефонів постачали свої пристрої власними роз'ємами для навушників/гарнітур, а 3,5-мм роз'єм для навушників був далеко не в кожному апараті. Та й карти пам'яті не в кожному мобільному були. І часом підключення мобільного телефону до комп'ютера було дуже складним завданням - вони не розпізнавалися комп'ютерами як флешки. Необхідно було встановлювати драйвери і окремі програми для перенесення даних.

Все це дуже сильно ускладнювало життя меломанам. А багато MP3-плеєрів були позбавлені всіх цих недоліків. І довгий час на ринку була величезна кількість різноманітних MP3-плеєрів.

Але поява iPhone і смартфонів на Android відправило MP3-плеєри припадати пилом на полиці складів. Вони просто стали не потрібні як вид пристроїв. Навіть Apple поступово згортає продаж своїх популярних плеєрів iPod. Так, деякі спортсмени воліють бігати без смартфона і використовують компактні плеєри, але в багатьох розумних годинниках вже є плеєри для таких випадків, а підключення бездротових навушників значно зручніше дротових.

2 - Компактні фотоапарати

До професійних фотоапаратів сучасним смартфонам ще далеко за якістю фотографій і по гнучкості в настройках для різних сценаріїв зйомки. А ось компактні фотоапарати, особливо дешеві, поступово зникають з ринку.

Популярні новини зараз
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Показати ще

Якість мобільних камер з кожним роком покращується, особливо у флагманах. Та й смартфони середнього цінового сегмента намагаються не сильно відставати. А такі розширені функції смартфонів, як можливість моментально обробити знімок і поділитися ним з друзями і сім'єю, синхронізувати всі свої фото за допомогою Goggle Photos або iCloud і багато інших, не залишають сумнівів, що "мильницям" в наш час не вижити.

3 - GPS-навігатори та Паперові карти

GPS-навігатори втратили свою популярність у водіїв з появою сучасних смартфонів і різних навігаційних сервісів для них. Карти від Google здатні замінити наівгатори для більшості користувачів. Для тих, кому вони з якихось причин не підходять, існує безліч інших додатків для iPhone і Android. І навіть блокування в Україні карт і навігатора від Яндекс, ніяк не допоможе GPS-навігатором вижити.

Читай також: Чим замінити сервіси Яндекса

Так, для деяких людей GPS-навігатори все ще більш підходять. Наприклад, для екстрималів, мандрівників або мисливців. Але це досить вузька ніша, а в глобальних масштабах час GPS-навігаторів скінчилось.

З паперовими картами історія така ж, як і GPS-навігаторами. Смартфони і додатки для них не тільки повністю замінюють функціонал паперових карт, але істотно його розширюють. Паперові карти в наш час використовують ліше ті, для кого важлива незалежність від джерел живлення. Наприклад, веломандрівники або військові. А ось зустріти в наш час в місті туриста з паперово картою вже не так просто.

4 - Будильники і домашні годинники

Домашні годинники з зозулею або електронний годинник все ще збереглися у наших бабусь і дідусів. Але в нових квартирах зустріти на стіні годинник все складніше. У них немає необхідності - у кожного є годинник в смартфоні.

Та ж і сторія і з будильниками. І якщо за часів мобільних телефонів траплялися збої і люди про всяк випадок заводили окремий будильник, то за часів смартфонів люди вже досить довіряють їм і забувають про окремий годинник з будильником. А якщо говорити про функционалність будильників на смартфонах (наприклад, можливість деяких додатків вираховувати фази сну людини і будити його в саме доходить час), то тут вже точно не залишається сумнівів, що в майбутньому окремих будильників ми не побачимо.

5 - Калькулятори

Електронні калькулятори пройшли свій еволюційний цикл. Були і величезні калькулятори, які працювали від розетки. Потім з'явилися компактні версії, які працювали від батарейок і навіть від солнецних елементів. Були окремі про-калькулятори з можливістю обчислювати різні функції, наприклад, синуси і тангенси, квадратні і кубічні корені. Були навіть і наручний годинник з калькулятором.

Але сучасні смартфони "вбили" і цей пристрій. У кожному смартфоні є додаток калькулятор. А в магазинах додатків для iOS і Android можна знайти безліч різноманітних калькуляторів і конвертерів велечин для будь-яких завдань. Можна навіть запитати у голосового помічника скілько буде 34 помножити на 876 і миттєво отримати відповідь, не відкриваючи ніяких додатків.

6 - Портативні ігрові консолі

Портативні приставки в наш час все ще випускають. Але розраховувати не масовість виробникам не приходиться. Це скоріше нішевий продукт, розрахований на геймерів або гиків, які люблять подібні гаджети і готові витрачати на них чималі гроші.

Для більшості людей ігрових можливостей їх смартфонів або планшетів досить щоб скоротати час в метро. Та й ігри для смартфонів коштують дешевше, ніж для кишенькових приставок.

7 - Диктофони

Диктофони ніколи не були такими популярними масовими, як мп3-плеєри. Але своя ніша у них була: журналісти записували інтерв'ю, деякі студенти любили записувати лекції, творчі люди записували свої думки та ідеї.

І з більшістю цих завдань з легкістю справляються стандартні диктофони в смартфонах. А для користувачів з особливими потребами є різні додатки з розширеними можливостями.

Так, окремий диктофон може похвалитися кращим часом запису, а деякі моделі - спрямованими мікрофонами. Але це більш специфічні завдання, які потрібні далеко не всім. Та й за допомогою смартфонів їх теж можна вирішити, докупивши зовнішній мікрофон і повербанк.

8 - Радіоприймачі

Окремі радіоприймачі вже точно можна вважати пережитком минулого. У смартфоні можна включити совю улюблену музику або користуватися сервісами потокової музики Spotify та сервісами від Google і Apple.

FM-радіо як вид взагалі незабаром може зникнути. Наприклад, Норвегія вже повністю відмовилася від FM-радіо, перейшовши на цифрове радіо - технологію Digital Audio Broadcasting (DAB).

9 - Відеоплеєри

Окремі пристрої для перегляду фільмів з DVD-дисків внаш час вже ніхто не виробляє. Причин цьому достатньо і однією з них є мартфони і планшети.

Сучасні смартфони можуть спокійно програвати з мережі високоякісні фільми або інші відео і навіть транслювати їх на ваш телевізор. Ніхто в наш час не задумається над покупкою окремого пристрою для одного тільки завдання - програвання відео.

10 - Наручний годинник

Так, наручний годинник як вид остаточно знищити у смартфонів навряд чи вийде. Годинники, крім своєї основної фукнции - показувати час, часто несуть ще й іміджеву функцію. Вони підкреслюють стиль або статус вадельца. До того ж багато годинных брендів після виходу Apple Watch випустили свої версії розумних годинників.

Але з самою функцією показувати час смартфони справляються відмінно. А якщо включена автоматична синхронізація часу - вони ніколи не будуть поспішати або відставати. До того ж на смартфонах є функція "світовий час" - можна легко дізнатися який зараз година у будь-якій точці світу.

Раніше портал Знай.ua публіковав цікаві факти про життя творця iPhone Стіва Джобса.