Вчені виявили, що через кілька десятків років більша частина низько лежачих атолів світу може стати безлюдною через зміни клімату і нестача прісної води. Серед них виявляться Мальдіви, Сейшели та частково Гаваї.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяДослідники вивчили кліматичні процеси, що впливають на територію Маршаллових Островів. Відомо, що до складу цієї невеликої держави в Мікронезії входять 29 атолів (коралові острови, що оточують лагуну), і вже зараз в цих місцях помітні ознаки кліматичних змін. Вчені вважають, що подібні процеси загрожують всім коралових островів — без даху над головою можуть залишитися сотні тисяч жителів.
За прогнозами вчених, основним джерелом ризику є повені, які з роками будуть відбуватися частіше і можуть стати потужнішим. Вони завдадуть шкоди інфраструктурі островів: будівель, доріг, транспорту. Повені загрожують і джерел прісної води, водоносних горизонтів (аквиферам). Через повені у водоносний горизонт може потрапити солона вода, і така суміш буде непридатною для пиття і приготування їжі. Дощ може нейтралізувати невелику кількість солоної води, але, за оцінками дослідників, прогнозованого рівня дощів виявиться недостатньо.
Раніше портал "Знай.ua" повідомив, що на льоду в Арктиці, зокрема, в Гренландії, з'являються дірки, але вчені не можуть зрозуміти, що їх викликає. Про це пише наукове видання Popular Mechanics.
Фотографія, на якій видно дивні діри в кризі, зроблені фотографом і вченим Джоном Соннтагом в рамках місії NASA «IceBridge». Поки немає точних даних про причини виникнення цих провалів — можливо, вони з'являються із-за танення льоду, яке відбувається завдяки підвищенню температури морської води. Ще одна потенційна причина їх виникнення – тюлені або кити, які полюють під льодом і роблять повітряні отвори.