Протиракова вакцина показала високу эффективнiсть в боротьбі з HER2-позитивними видами рака, включаючи злоякісну пухлину молочної залози.

Команда вчених на чолі з начальником відділення вакцини в Центрі досліджень раку Джеєм А. Берзофским (Jay A. Berzofsky), протестували препарат на декількох пацієнтів з метастазами, пише Medical News Today.

HER2 називають спеціальний білок, який грає важливу роль в рості і поділу клітин в організмі людини. Проте надлишкова кількість білка призводить до поділу ракових клітин і їх швидкому поширенню.

HER2-позитивний рак молочної залози вважається набагато агресивнішим, ніж HER2-негативний. Інші його форми включають рак сечового міхура, підшлункової залози, яєчників і раку шлунка.

Популярні новини зараз
Чужі борги можуть стати вашою проблемою: "Нафтогаз" дивує українців "сюрпризами" З 1 травня доведеться виживати без допомоги: кому перестануть виплачувати субсидію Пенсія за інвалідністю: скільки в 2024 році отримуватимуть українці з 3 групою Закочуйте рукави – ще доведеться попрацювати: кого з українців не відпустять на пенсію у 2024 році
Показати ще

Дослідники використовували імунні клітини, взяті з крові 17 пацієнтів хворих на рак, і модифікували їх. Отримана вакцина містила власні дендритні клітини пацієнтів, які були генетично змінені аденовірусом для відтворення фрагментів білка HER2.

Вчені проводили вакцинацію на початку дослідження та на 4, 8, 16 і 24 тижні.

Шість учасників отримали найнижчу дозу вакцини (5 мільйонів дендритних клітин за одну ін'єкцію), ще одинадцять учасників отримали 10 або 20 мільйонів дендритних клітин.

У першому випадку лікування не спрацювало, у другому — вакцина виявилася діючою в половині випадків (6 пацієнтів). Дія ліків не призвело до розвитку побічних ефектів.

[quote author=""]"Наші результати свідчать про те, що у нас є дуже перспективна вакцина для лікування HER2-сверхэкспрессирующих ракових захворювань

Нагадаємо, екстракт південноамериканської рослини Vismia baccifera ефективний у лікуванні раку печінки.

Як повідомляв портал "Знай.uа", маніпуляції ядерними порами в ракових клітинах дозволяє зменшити розростання пухлинних тканин.

Також "Знай.uа" писав, як британські вчені розробили мініатюрний пристрій, що допоможе діагностувати причини безпліддя.