Серфер з Нью-Джерсі загинув через хворобу, викликану рідкісною амебою. Вона мешкає в теплих водоймах і вбиває майже всіх, хто з нею стикається.
Серфінгіст Фабріціо Стабіле (Fabrizio Stabile), який відвідав басейн з хвилями в Техасі помер через кілька днів, пише Live Science.
29-річний Фабріціо відпочивав в місті Вако в Техасі. Він відвідував місцевий аквапарк. 16 вересня він повернувся в Нью-Джерсі і погано себе відчув – у нього сильно боліла голова а згодом почало лихоманити. Його доставили в лікарню, а 20 вересня йому поставили діагноз: первинний амебний менінгоенцефаліт. У його спинномозковій рідині виявили амебу під назвою Неглерія Фоулера (Naegleria fowleri). На наступний день чоловік помер.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
За даними лікарів, серфінгіст вдихнув разом з водою амебу, яка пожирає мозок. Найчастіше Heглepія Фoулepa потрапляє в організм через ніс, а також любить теплу середу і прісну стоячу воду. Одноклітинний організм вражає центральну нервову систему і викликає рідкісне, але смертельно небезпечне захворювання - aмебний мeнінгoенцeфaліт (неглеріоз).
Як повідомляється, інших випадків зараження амебою відвідувачами цього басейну на щастя не виявили. Басейн закрили на час розслідування.
Неглерія Фоулера - одноклітинний організм, який викликає рідкісну інфекцію мозку, що в більшості випадків смертельна. Людина може заразитися амебою, якщо забруднена мікроорганізмом вода потрапить в ніс. Звідти вона пробирається в нюховий нерв і добирається до головного мозку. Неглерія Фоулера харчується тканинами лобових часток мозку, викликаючи важке запальне захворювання, яке призводить до набряку мозку і смерті.
При цьому, людина не може заразитися неглерією Фоулера, випивши заражену воду. Навіть плавання в зараженому водоймищі може обійтися без наслідків. Захворювання не передається від людини до людини. У амеби є лише один шлях в організм - через ніс.
Випадки зараження небезпечною амебою вкрай рідкісні. З 1962 по 2017 рік в США зареєстровано 143 таких випадки. А от рівень смертності дуже високий і перевищує 97% - із 143 зареєстрованих випадків захворювання вижили лише четверо.