Лікар Ешвін Шарма з MedExpress поділився корисними порадами для тих, хто прагне позбутися куріння. Він каже, що деякі продукти можуть виявитися відмінними союзниками у боротьбі з нікотиновою залежністю.

За словами доктора Шарми, хоча ці продукти не повністю усувають потяг до куріння, вони здатні значно полегшити процес відмови від цигарок.

"Відомо, що молочні продукти, такі як молоко та йогурт, роблять смак цигарок менш привабливим, тому вживання їх при виникненні тяги може зменшити потяг до куріння", – сказав він.

куріння
куріння

Не залишаються осторонь і овочі: морква та селера можуть відволікати та займати руки та рот.

Популярні новини зараз
Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ
Показати ще

"Ці продукти не тільки відволікають вас, займаючи ваші руки та рот, а й забезпечують клітковиною та іншими поживними речовинами", – додав Шарма.

Лікар також радить жувальну гумку та м'ятні льодяники. Ці альтернативи не тільки допомагають зайняти рот, а й працюють аналогічно нікотиновій жувальній гумці. На додаток, чай з женьшенем показав потенціал зниження впливу нікотину, що також може допомогти зменшити потяг до куріння.

Шарма також попередив про можливі симптоми скасування, з якими можуть зіткнутися люди, які кидають палити.

"Багато людей відчувають симптоми скасування, такі як дратівливість, занепокоєння, підвищений апетит і труднощі зі сном", – сказав він.

Ці симптоми пов'язані з тим, що нікотин є стимулятором і його відсутність може уповільнити обмін речовин, що часто призводить до набору ваги.

Куріння викликає шизоКуріння підвищує ризик розвитку шизофренії, phc.org.uaфренію, phc.org.ua
Куріння підвищує ризик розвитку шизофренії, phc.org.ua

Лікар каже, що важливо використовувати замісну нікотинову терапію (НЗТ), таку як пластирі або жувальна гумка, щоб допомогти послабити потяг. Він також рекомендує регулярні фізичні навантаження, такі як ходьба або легкі силові тренування, які допоможуть не тільки спалювати калорії, а й підвищувати рівень ендорфінів, покращуючи загальне самопочуття.

"Практика усвідомленості, вправи на глибоке дихання та підтримання хороших навичок сну також можуть допомогти знизити стрес і тримати тягу під контролем", – додав доктор Шарма.

Нагадаємо, чоловік захворів на рак через інтим, але ні про що не шкодує: "Я надто багато веселився"

Раніше ми писали про те, що новий закон захистить молодь від "солодкого" диму самокруток та цигарок: що більше не зможуть купити

Крім того, Знай.ua повідомляв, на початок ХХ століття Львів налічував 20 тисяч повій: як вони жили і чому звинувачували у всьому чоловіків