Сон — це не тільки відпочинок, а й потужна зброя проти зморшок. Але навіть якщо Ви лягаєте спати вчасно, це не гарантує, що зранку шкіра буде виглядати ідеально.

Все залежить від того, в якій позі Ви проводите ніч. Саме положення тіла може як зберегти молодість, так і прискорити старіння обличчя, пише Real Simple.

Сон на боці — популярна, але підступна поза. Контакт шкіри з подушкою сприяє появі зморшок на щоках і в зоні декольте. Шкіра треться об тканину, що з роками призводить до асиметрії та провисань. Зменшити шкоду допоможуть шовкові чи атласні наволочки.

Наволочка, скріншот: YouTube
Наволочка, скріншот: YouTube

Ще гірше — спати на животі. У такому положенні на шкіру чиниться сильний тиск, з’являються зморшки навколо очей, губ і на лобі. А ще — припухлості вранці через застій рідини. Подушка, до якої притискається обличчя, стає джерелом бактерій і провокує висипання.

Популярні новини зараз
ТЦК не має права: кого не зможуть мобілізувати попри повістки Ухилянтами можуть стати тисячі чоловіків: кого ТЦК подасть у розшук Залишиться тільки жебракувати: від України вимагають підвищення тарифів Мобілізація у квітні набере обертів: кого з чоловіків ТЦК "візьмуть на приціл"
Показати ще

Сон, людина, що спить. Фото: Знай.ua
Сон, людина, що спить. Фото: Знай.ua

Ідеальна поза — на спині. Вона зберігає шкіру гладкою, запобігає тиску на обличчя і допомагає уникнути набряків. Щоб ще краще циркулювала рідина, можна покласти додаткову подушку під голову. А тим, хто підсвідомо перевертається, радять спеціальні подушки для стабілізації пози.

Дівчина спить, фото Freepik
Дівчина спить, фото Freepik

Також звертайте увагу на гігієну - наволочки потрібно прати щотижня, а білизна має бути з делікатних тканин. Перед сном корисно зволожувати шкіру і створити комфортне середовище — тишу, темряву і температуру 18–20°C.

Спіть з розумом — і шкіра скаже вам дякую.

Раніше ми повідомляли, нічні одкровення: чому ми говоримо уві сні і що це означає насправді - зовсім не депресія?

Хронічна втома: чим це небезпечно та як її вилікувати - детальніше на Знай.ua.

Нагадаємо, перехід на літній час в Україні: коли і чому переводять годинник, і що із законом на столі у Зеленського?