Ну що, хто міг би подумати, що підняти руки вгору — це не просто жест розпачу на концерті чи спроба зловити таксі?

Насправді цей простий рух може працювати на вас краще за будь-якого фітнес-тренера і гастроентеролога разом узятих. Давайте розберемося, чому варто потягнутися до стелі та не опускати руки ні на мить!

Спорт, тренування, фото із соцмереж
Спорт, тренування, фото із соцмереж

Чому корисно піднімати руки нагору? Ось три причини, які вас здивують:

1️⃣ Шлунково-кишковий тракт - не звивиста річка, а рівна траса.

Коли руки піднято вгору, ваш шлунково-кишковий тракт випрямляється стає менш «закрученим». Це дозволяє їжі рухатися швидше та ефективніше. А що відбувається, якщо їжа затримується? Правильно починається процес гниття, бродіння, порушується мікрофлора, з'являється дисбактеріоз і все те, що ми любимо обходити стороною. Отже, піднімаючи руки, ви фактично запускаєте внутрішнє «аварійне очищення» вашого організму.

Популярні новини зараз
Мільйонам пенсіонерів дали шанс на перерахунок: як збільшити виплати Пенсіонерам готують допомогу – по 4000 грн кожному: хто у списках на виплати Ухилянтам готують посилені санкції від ТЦК Їх звільнять із ЗСУ: хто зможе піти відпочивати вже цього року
Показати ще

Здоровий сон, фото: Instagram
Здоровий сон, фото: Instagram

2️⃣ Руки, які не висять, — запорука здорового хребта.

Відвислі руки — це не лише естетичне лихо, це перший крок до деформації хребта. Коли руки висять, м'язи розслабляються, і хребет починає «згинатися» не туди, куди треба, що загрожує остеохондрозом та іншими хворобами спини. А ось підняті руки — наче живий корсет, який витягує хребет, допомагає зберегти гнучкість та гарну поставу. Ця вправа проста, але потужна – профілактика болю та скутості у спині забезпечена.

3️⃣ З віком органи починають "притоплюватися".

Зрозуміло, що з роками наше тіло не прагне залишатися на місці — органи грудної та черевної порожнини поступово осідають вниз, зміщуються, і це не найкращим чином впливає на здоров'я. Піднімаючи руки вгору і тягнувшись за ними, ви ніби повертаєте внутрішнім органам їхнє природне розташування, підтримуючи життєвий тонус і покращуючи загальне самопочуття.

Людина похилого віку за кермом. Фото: bild
Людина похилого віку за кермом. Фото: bild

Як правильно піднімати руки?

Не треба заламувати руки в незручні пози або намагатися дотягнутися до стелі як гімнастка.

  • Тримати руки паралельно один одному, піднятими вгору, або
  • Зімкнути їх у «замок» над головою,
  • Зробити невеликий плавний "вдих, що тягнеться", намагаючись витягнутися максимально вгору,
  • І якщо хочеться - пройтися трохи в такому положенні, щоб м'язи та хребет "привіталися" один з одним.

Піднімати руки вгору - це не тільки простий рух, а й запорука здорового травлення, міцного хребта та бадьорості тіла у будь-якому віці. Зробіть це своєю звичкою – і ваш організм скаже вам спасибі!

Нагадаємо, що суглоби скриплять - організму не вистачає природного "мастила": травматолог розповів про користь гіалуронки.

Раніше ми повідомляли, що худнемо до літа за методом Дженніфер Еністон: що не так з модною дієтою OMAD і яке головне правило.