Силові вправи після менопаузи — це не про спортзал, а про здоров’я.

Вони допомагають тримати себе у формі, навіть якщо ви давно не займались. Менопауза впливає на тіло - м’язів стає менше, кістки слабшають, обмін речовин сповільнюється. Через це жінки частіше набирають вагу й мають більший ризик остеопорозу. Але силові вправи можуть усе змінити. Вони підтримують м’язи, покращують поставу, щільність кісток, рівень цукру та навіть настрій, пише Kettering Health.

Слово "силові" не означає важкі штанги. Почати можна вдома - присідання до стільця, віджимання від стіни, планка, гантелі або пляшки з водою. Чудово підійде і аквааеробіка — особливо для тих, у кого проблеми з суглобами. Силова йога або пілатес теж допоможуть тримати м’язи в тонусі.

Жінка займається йогою. Фото: вільні джерела
Жінка займається йогою. Фото: вільні джерела

Після 50 років достатньо 2–3 тренувань на тиждень по 20–30 хвилин. Дослідження показують: навіть така проста активність уповільнює втрату кісткової маси. Жінки, які тренуються регулярно, мають краще тіло і менший ризик переломів. А ще — кращу самооцінку.

Популярні новини зараз
За поповнення власної картки заплатите "зверху": на кого накине око податкова Вік не захистить: ТЦК шукають спеціалістів серед пенсіонерів - кого заберуть в першу чергу Пенсіонерам виплатять 3000 гривень: хто зможе отримати грошову допомогу Податки на карткові перекази: з якої суми доведеться віддати майже чверть
Показати ще

Не бійтеся "стати м’язистими" - для цього потрібен тестостерон, а його у жінок не так багато. Натомість з’явиться стрункість і впевненість у собі.

Дівчина, яка посміхається
Дівчина, яка посміхається

Перед стартом обов’язково порадьтеся з лікарем, якщо маєте хронічні хвороби. Але не відкладайте на потім — почніть з малого, щоб дати собі більше сили вже сьогодні.

"Матеріали новинного характеру не можуть вважатися призначенням лікаря і прирівнюватися до них. Перед прийняттям рішення обов'язково проконсультуйтеся з лікарем і зверніться до фахівця."

Раніше ми повідомляли, прищі, синці та зайве волосся: як доглядати за шкірою обличчя у період менопаузи?

Кожна жінка має це знати: що допоможе пережити менопаузу - детальніше на Знай.ua.

Нагадаємо, з якого віку потрібно починати використовувати антивікові засоби у догляді за шкірою обличчя?