Лікар-алерголог Олена Мозирська розповіла , які препарати, що широко використовуються від алергії насправді не працюють і чому варто відмовитися від їх частого застосування.

"Великою популярністю користуються судинозвужувальні краплі в ніс, які дійсно знімають закладеність, але зовсім не лікують алергію. Це лише тимчасове полегшення, за яким можуть бути серйозні проблеми", - підкреслює фахівець.

Нежить. Фото Freepik
Нежить. Фото Freepik

Ці краплі справді дають швидке полегшення: рахунок звуження судин слизової носа зменшується набряк, і стає легше дихати. Однак це лише маскування симптомів, а не усунення причин алергії.

Справжнє лікування – це імунотерапія

Олена Мозирська наголошує, що єдиний спосіб "привчити" організм до алергену - це алерген-специфічна імунотерапія. Вона спрямована на боротьбу з причиною захворювання, а не лише з його проявами.

Популярні новини зараз
Пенсійний фонд виплачуватиме 2100 грн щомісяця: хто отримає допомогу Замість субсидій оформлятимемо кредити: українцям готують нові тарифи Замість броні – повістка: українців масово мобілізують під час оформлення – ТЦК вимагають утихомирити Пенсіонерам виплатять рекордну надбавку: хто отримає більше 5 тисяч
Показати ще

Основні ризики застосування судинозвужувальних крапель :

  1. Відсутність лікувального ефекту . Такі препарати не впливають на сам механізм алергічної реакції та не зменшують запалення. Вони не блокують алергени, а лише тимчасово прибирають один із симптомів — набряк слизової оболонки.
  2. Звикання та залежність . Це один із найсерйозніших ризиків. Вже через 5-7 днів безперервного використання організм звикає до дії препарату і ефект слабшає. Щоб досягти результату, людина збільшує дозу чи частоту застосування. Це може призвести до медикаментозного риніту - стану, при якому ніс постійно закладений, навіть без алергену.
  3. Пошкодження слизової оболонки Тривале використання крапель може викликати атрофію слизової оболонки — вона стає тонкою, сухою, легко травмується.
  4. Системна дія на організм . Незважаючи на місцеве застосування, частина діючої речовини потрапляє в кровотік.

Нежить / фото: Unsplash
Нежить / фото: Unsplash

Даний матеріал має виключно інформаційно-освітній характер і не призначений для постановки діагнозів або самолікування. Його мета — надати читачам інформацію про симптоми, причини та способи виявлення захворювань.

Нагадаємо, раніше ваші нігті у небезпеці: чому постійно хочеться їх гризти і як це зупинити.
Як повідомляв портал "Знай.ua", користь червоного м'яса для організму і чому на нього краще не налягати .
Також "Знай.ua" писав, що улюблена кола може призвести до 35 каменів у нирках: шокуючий випадок .