Метаболічні зміни після 50 років – це поширене явище. Їх слід розглядати не як "кризу", а радше як "сигнал", каже Саманта Петерсон, зареєстрований дієтолог та експерт з холістичного здоров’я в Simply Wellness, повідомляє Eat This, Not That.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
Ваше тіло завжди повідомляє, що йому потрібно. Експерти поділились явними ознаками того, що вам потрібне перезавантаження метаболізму після 50 років. Але це ні в якому разі не означає автоматичного переходу на модне очищення соками чи застосування якихось інших екстремальних методів.
"Ми повинні прагнути до того, щоб підтримувати наш метаболізм за допомогою трьох стовпів, які включають харчування, рух та відновлення", - зауважує Бреа Лофтон, зареєстрований дієтолог. - "Після 50 років в організмі може відбутися кілька змін. Ключове - це гормональні зміни, зокрема зниження рівня естрогену у жінок, що може сприяти втраті м’язів, збільшенню накопичення жиру та уповільненню метаболізму. Перезавантаження метаболізму означає зосередження на цих аспектах шляхом відновлення м’язів, стабілізації рівня цукру в крові, зменшення запалення та покращення способу використання енергії з клітин вашим організмом".
Існує кілька ознак того, що перезавантаження метаболізму може бути корисним для вашого організму.
Втома або млявість
Якщо ви постійно відчуваєте себе млявим або втомленим, це може бути "червоним прапорцем", який вказує на необхідність приділити увагу метаболізму.
"Якщо мітохондрії, які є енергетичними фабриками ваших клітин, не функціонують оптимально, це негативним чином впливає на ваше самопочуття, призводячи до низького рівня енергії протягом дня та психічного туману", – пояснює Бреа.
Незрозуміле збільшення ваги
Набір зайвих кілограмів, особливо в області живота, – це ще один сигнал sos від вашого метаболізму.
"Гормональні зрушення після 50 років сприяють накопиченню жиру в області живота, часто без суттєвих змін у харчових звичках", – зазначає Бреа.
Проблеми зі сном
Метаболічний стан тісно пов'язаний з рівнем цукру в крові, кортизолом та циркадним ритмом, то ж коли метаболізм порушений, це викликає хвильовий ефект.
"Недолік сну сприяє збільшенню рівня метаболічних гормони, таких як кортизол і грелін, що може призвести до змін у нашому апетиті та накопиченню жиру в організмі", – пояснює Бреа.
Зниження сили та м'язового тонусу
М’язи - це своєрідний "метаболічний двигун". Коли вони зменшуються, знижується і здатність організму спалювати калорії в русі та в стані спокою.
"Саркопенія, або вікова втрата м’язів, починає прискорюватися після 50 років, знижуючи загальний рівень енергії, яку ми витрачаємо", – додає Бреа.
Підвищена тяга до їжі
Коливання рівня цукру в крові та тяга до їжі – ще одна ознака того, що вам потрібно перевірити свій метаболізм.
"Знижена чутливість до інсуліну може призвести до частого відчуття голоду, особливо після споживання більшої кількості вуглеводів або продуктів з високим вмістом цукру", – зазначає Бреа.
Матеріали новинного характеру не можуть вважатися призначенням лікаря і прирівнюватися до них. Перед прийняттям рішення обов'язково проконсультуйтеся з лікарем і зверніться до фахівця.
Раніше портал Знай писав Чому не можна мастити опік олією чи маслом та як правильно надати допомогу
Також ми повідомляли Суші без страху: чим насправді небезпечна сира риба і скільки ролів на день безпечно їсти.
Крім того, портіл інформував Не зможуть увійти до вашої оселі: чим посипати поріг, щоб захистити сім'ю від недоброзичливців.