Коли розмова заходить про жіночу гігієну, особливо про тампони, все ще зустрічається напівпаніка і купа міфів, ніби ми обговорюємо щось схоже на ядерну зброю.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяДавайте розкладемо все по поличках: чи шкідливі тампони, в чому підводне каміння і як ними користуватися без страху і докору.
Міф №1: Тампони викликають "щось страшне"
Один із найпопулярніших міфів - тампони небезпечні і викликають синдром токсичного шоку (СТШ), запалення, безплідність і взагалі "там усередині все порушують".
Правда: Синдром токсичного шоку - це рідкісне ускладнення, що виникає при наявності бактерій Staphylococcus aureus , і він може бути викликаний не тільки тампонами . Це не означає , що треба терміново повернутися до бабусиних ганчірок. Просто важливо дотримуватися гігієни і не тримати тампон усередині доби безперервно, от і все.
Як користуватись тампонами правильно?
Тут все просто, але чомусь половина дівчат не читає інструкцію, а потім каже, що щось там незручно. Час припинити це неподобство. Ось як треба:
- Вибирай за розміром та інтенсивністю.
Не потрібно з самого початку брати Super+, якщо у тебе легкі виділення - це як їхати рівною дорогою на танку. Почни з «міні» чи «нормал», особливо у перші дні. - Чисті руки – святе.
Завжди мій руки до та після введення. Не тому, що ти грязнуля, а тому що внутрішня мікрофлора не в захваті від мікробів ззовні. - Вводь до кінця, але без фанатизму.
Якщо ти його «відчуваєш» усередині, він стоїть неправильно. Введи глибше (все ще пальцем, так), поки не зникне відчуття стороннього тіла. - Міняй кожні 4–6 годин.
І ні, не потрібно вставляти його "на ніч і до ранку", якщо це 9 годин. На ніч краще використовувати прокладку або поставити тампон тільки якщо точно прокинешся. - Чи не використовуй тампони між менструаціями.
Це не аванс, це дурість. Суха слизова не оцінить.
Міф №2: Тампони впливають на цноту
Цьому міфу час на пенсію. Якщо ти не збираєшся міряти цноту за станом пліви (а ми сподіваємося, що ні), забудь цей страх. Незаймана плева досить еластична, і правильно підібраний міні-тампон їй не ворог.
Коли тампони – не найкращий вибір
Є ситуації, коли краще обійтися без них:
- Ти тільки народила чи нещодавно робила операцію;
- У тебе сильні запалення чи інфекції;
- Занадто сухо – неприємно і може спричинити мікротравми;
- Якщо ти схильна забувати, що там у тебе взагалі щось усередині (так, буває… і це небезпечно).
Трохи про психологію: чому все ще є страх?
Все просто нас не вчили нормально говорити про тіло. Якщо мама, школа та Google накидають різну марення, то не дивно, що ти дивишся на тампон як на щось інопланетне. Але правда в тому, що це звичайний інструмент гігієни, яким просто потрібно вміти користуватися. Як зубною щіткою, лише трохи інтимніше.
Висновок: чи шкідливий тампон?
Ні, якщо ти не тримаєш його всередині доби, дотримуєшся гігієни, не береш "на виріст" і вмієш слухати своє тіло. Так , якщо ти ігноруєш інструкції, забуваєш його всередині або використовуєш заради "перестрахування".
Нагадаємо, що робити після незахищеного статевого акту: алгоритм дій від лікаря-гінеколога.
Раніше ми повідомляли, скільки потрібно споживати води, залежно від віку: поради експертів.