Влітку більшість із нас пітніє значно більше, ніж восени чи взимку, і це природний процес, про який не потрібно турбуватися. Однак іноді це переростає в надмірне, потовиділення, яке може бути симптомом серйозного захворювання, повідомляє Interia Kobieta.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
Сам процес потовиділення не є тривожним, а радше природним рефлексом організму, який дозволяє йому підтримувати здорову температуру та виводити продукти життєдіяльності . Потові залози виділяють рідину, що складається переважно з води та невеликої кількості інших сполук, включаючи неорганічні солі, хлориди та сечову кислоту.
Інтенсивність процесу потовиділення залежить від багатьох факторів, зокрема таких, як:
- гормональні фактори;
- кліматичні умови;
- хвороби та недуги;
- прийняті ліки;
- дієти.
Такі стани, як гіперметаболізм, діабет, туберкульоз, ожиріння, інфаркт, гіпертиреоз, місцеве запалення та деякі види раку, проявляються надмірним потовиділенням . Тому завжди варто проконсультуватися з лікарем з приводу такого стану, особливо якщо у вас раніше не було проблем із потовиділенням.
Надмірне потовиділення: звідки воно береться?
Люди, які сильно пітніють, змушені ретельно дотримуватися гігієни, приділяючи особливу увагу зонам надмірного потовиділення. Сам піт не має запаху і стає неприємним лише тоді, коли бактерії, що мешкають у місцях вироблення поту, активізуються. Тому людям із надмірним потовиділенням слід регулярно мити пітливі ділянки водою з милом або м’яким засобом, частіше міняти білизну та шкарпетки, носити легкий одяг влітку та вибирати натуральні, дихаючі матеріали.
Нездорове харчування також сприяє надмірному потовиділенню. Функцію потових залоз посилюють такі інгредієнти, як:
- гострі спеції;
- сіль;
- цукор;
- оброблені продукти;
- кофеїн;
- алкоголь;
- часник;
- цибуля-порей;
- цибуля.
Звичайно, нам не потрібно повністю відмовлятися від більшості з цих продуктів, але завжди варто обмежувати їх споживання, щоб зменшити проблему надмірного потовиділення.
Натуральні ополіскувачі для зменшення потовиділення: вони коштують копійки
Надмірне, проблемне потовиділення в багатьох випадках потребує лікування, але перш ніж ми визначимося з методами лікування, ліками та блокаторами, нам слід спробувати прості, натуральні ополіскувачі, які можуть допомогти нам нормалізувати роботу потових залоз.
До трав, що зменшують потовиділення, належать:
- шавлія;
- ромашка;
- дубова кора;
- м'ята.
Ці трави можна використовувати як настої для обмивання проблемних ділянок, таких як пахви, руки та ноги, або додавати до ванн. Шавлія має сильний антиперспірантний ефект, тоді як кора дуба та ромашка мають в'яжучі та антибактеріальні властивості. М'ята ж має охолоджувальний та освіжаючий ефект.
Сольові ванни або ванни з харчовою содою також чудово підходять для боротьби з надмірним потовиділенням.
Щоб мінімізувати потовиділення, можна також використовувати настої для внутрішнього вживання, з таких трав, як:
- хвощ польовий;
- кропива;
- шавлія;
- ромашка;
- меліса;
Сечогінні та заспокійливі властивості цих трав допомагають збільшити діурез, зменшити виділення рідини через шкіру та мінімізувати стрес.
Надзвичайно ефективним є настій, що поєднує три трави: шавлію, ромашку та мелісу. Залийте цю суміш окропом і дайте настоятися 10-15 хвилин. Пийте по три склянки приготованого настою щодня, доки симптоми не зникнуть. Після цього можна зменшити споживання до двох або навіть однієї склянки на день.
Матеріали новинного характеру не можуть вважатися призначенням лікаря і прирівнюватися до них. Перед прийняттям рішення обов'язково проконсультуйтеся з лікарем і зверніться до фахівця.
Раніше портал Знай писав, що стоматолог назвав найпопулярнішу помилку під час чищення зубів.
Також портал повідомляв, як вітамін D допомагає схуднути, зміцнити імунітет та зупинити депресію.
Крім того, ми інформували, що лікарі назвали найкращий продукт для здоров’я кишківника.