Американські хіміки отримали нановолокна з повітря

IT-світ
20.08 22:30
975
0

Хіміки з університету Джорджа Вашингтона навчилися отримувати вуглецеві нановолокна з повітря. Дослідники вважають, що їх розробка дозволить зменшити концентрацію CO2 в атмосфері Землі і забезпечить промисловість важливою сировиною.

Про це пише Phys.org.

Вчені розробили ванну для електролізу, в якій знаходиться розплав суміші карбонатів. Вся система за допомогою сонячного світла, який сконцентрований спеціальною системою, підігрівається до 750 градусів за Цельсієм. Частина світла йде на генерацію електрики сонячними батареями. Воно необхідне для електролізу розплаву.

Коли струм пропускається на сталевому електроді, то починається утворення вуглецевих нановолокон. Це пов'язано з відновленням аніону вуглекислоти. Ванна при цьому знаходиться в контакті з повітрям і безперервно поглинає вуглекислий газ і кисень з повітря.

Читайте також: Переливати кров можна будь-якої групи - вчені

Як впевнені хіміки, якщо їх установки займуть хоча б 10% площі Сахари, то через десять років рівень вуглекислого газу повернеться на позначку, яка відповідала часам до індустріальної революції.

Кілограм нановолокон, які отримують таким шляхом, коштує приблизно тисячу доларів. Їх можна використовувати при літакобудуванні та в інших різних сферах.

ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

ПолітикаВибір редакціїРозслідування22.01
ПолітикаВибір редакціїРозслідування18.01
Loading...

Вибір редакції


ПолітикаВибір редакціїРозслідування08.01
ПолітикаВибір редакціїРозслідування05.01
СуспільствоВибір редакціїРозслідування03.01
все лучшие материалы по версии редакции ›

Фото та відео

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Підписуйтесь на нас у соціальних мережах, аби завжди бути в курсі найсвіжіших новин та найцікавіших подій

Догори