"Донецька" працівниця Жулян відмовилася розмовляти українською

Столиця
06.04 14:00
Ілля Лукаш
188619
18

У аптеці київського торгового центру "Оушн плаза" та в аеропорту Жуляни працівники відмовляються спілкуватися з клієнтами українською мовою. Ображені кияни звернулися до міліції та суду, аби покарати обслуговуючий персонал за ігнорування державної мови.

Київський підприємець Олексій Любецкій 16 березня вилітав у Мілан зі столичного аеропорту Жуляни. У "зеленому коридорі" працівниця митниці Ксенія Самохіна запитала його про мету подорожі російською.

"Я попросив перейти на державну мову. Проте службовець закотила очі, послалася на 10 статтю Конституції і продовжила спілкуватись зі мною іноземною", - каже Олексій.

Доки Олексій переконував Самохіну спілкуватися із ним українською мовою, вона встигла обслужити італійця англійською. Повернувшись до розмови з ним, перейшла на російську.

"Зрештою вона запропонувала поспілкуватись з начальником зміни, якій вибачився за свою підлеглу. Проте вона продовжувала поводитися зухвало, вставляючи репліки російською", - розповів Олексій.

Розпочате службове розслідування у Головному управлінні Державної фіскальної служби, але киянин планує звернутися також до міліції.

"Я не вірю в об'єктивне службове розслідування. Тому написав заяву в міліцію і планую подати позов до суду. Хочу, аби це стало прикладом для інших", - пояснив Любецький про свої плани "Знай".

Інтернет-користувачі відразу знайшли інформацію, що Ксенія Самохіна до 2014 року працювала на аналогічній посаді у міжнародному аеропорту Донецька. Після скандалу жінка видалила свої сторінки із соціальних мереж.

Читайте також: У столиці зникнуть "московські" назви

Киянина Олега Хаврука відмовилися обслуговувати українською в аптеці "Біла ромашка" у торгівельному центрі "Оушн плаза".

"Звернувшись до касира із проханням продати мені ліки, я отримав відповідь іноземною мовою. Я попросив Аллу (так було написано не бейджі) перейти на державну мову, але отримав категоричну відмову. Так повелася і її колега Дарина", - розповів Хаврук.

Згодом до конфлікту підключилася начальниця аптеки, яка намагалася залагодити ситуацію. Проте її підлеглі відмовилися спілкуватися із Хавруком українською.

"Хор ватних голосів, перебиваючи одне одного, почав розповідати мені, який я неправильний і що в Україні російська мова є "головнішою", бо нею користуються більше людей, а Київ взагалі російське місто. Я не витримав цього знущання і викликав міліцію", - написав Олег про свої враження і соцмережі.

Він зауважує, що це не перший випадок, коли його відмовилися обслуговувати українською саме у цієї аптеці. 7 грудня 2014 року він залишав запис у книзі скарг про аналогічне порушення. Проте Алла Єфімова залишилася на своєї посаді і не отримала навіть догани.

Активісти створили групу "И так поймут", де збирають інформацію про мовну дискримінацію в Україні. Учасники групи вже звернули увагу, що у 8 з 12 міністерств уряду України – російськомовні аккаунти, а Гугл відповідає на технічні запитання виключно російською мовою. Активісти також вимагають, щоб сторінки відомих українських брендів переходили на українську та звітують про тих, хто це зробив.

"Знай" звернувся за коментарями до прес-служби аеропорту Жуляни та в аптеку "Біла ромашка". Там зізналися, що нічого не чули про ці випадки. Від коментарів відмовилися.

Читайте по темі: Хунта унд Вата: сміємося над собою (фото)

Автор матеріалу: Ілля Лукаш

Коментарі

Гість
Гість
15.08.2016 / 00:19
Якщо розуму немає, то знанням мови тут не зарадиш...
Гість
Гість
15.08.2016 / 00:01
Дівчата зробили все вірно! У нас демократична країна, і вони мають можливість спілкуватися будь якою мовою, яка зрозуміла для клієнта! Вони не державні службовці, яким рекомендується спілкуватися державною мовою. А доки земля носить таких псевдо "українців" як вИ Олег, ми і будем бидло массою, а ні українцями. Ганьба вам! Дівчата молодці!
Гість
Гість
14.08.2016 / 09:45
Вихід простий. Надалі не псуйте собі нервів і відповідайте нахабним свиням коротко: не розумію.
Гість
Гість
14.08.2016 / 09:40
На жаль, нинішня влада сама байдужа до державної мови у країні. Процес гниття починається з голови.
Гість
Гість
13.08.2016 / 20:15
Из-за этого идиотизма в Украине и есть то, что есть - потеря Крыма и война на Донбассе. Это принуждение людей к подчинению через язык, упа и всякие другие "атрибуты" псевдопатриотизма привели к раздлению людей, а в следствие и регионов. Это на уровне выставки собак, типа у меня холка выше, хвост закрученней, подшерсток реже и т.д. Это дико ! В Швейцарии 4 языка государственных, в Канаде 2, и как то живут их за ногу ! И не плохо ! Потому что думают о людях их жизни, это у них главое !!! А тут страна гибнет, а им на мове главное о вечать надо... Псевдопатриоты - вы главные враги и провокаторы Украины !
Гість
Гість
13.08.2016 / 20:10
" В Швейцарии люди говорят на четырёх языках и мирно живут. " Шановна Olena вивчіть українську та спілкуйтесь нею на рівні з росийською,зробіть з України другу Швейцарію.Мені вже смішно чому україномовні громадяни нашої держави повинні знати російську а Вам непотрібно..... Бо в нас багато інших проблем. Почніть з себе,на одну проблему стане менше.
Леонід
Леонід
14.04.2016 / 23:24
На зло Путину и всем ватникам, превратим Украину во вторую Россию!
Леонід
Леонід
14.04.2016 / 23:23
Мовна толерантність на практиці: Не поднимайте вопрос языка! Ведь не важно, на каком языке говорит человек. Если этот язык - русский.
Olena
Olena
14.04.2016 / 15:51
Людии.., такого рода статьи и судебные разберательства, только на рукуВолоде и ватникам, развязавшим войну из-за дискриминации русскоговорящих. Я люблю всем сердцем Украину, но я из русскоговорящего Запорожья, к сожалению мой украинский натягивает на тройку, я заслушиваюсь, когда люди свободно говорят українською, я могу , к сожалению только суржмком.Да, мне легче общаться по русски, но это не мешает мне любит Украину и быть человеком. Не та проблема у вас в преоритете. В Швейцарии люди говорят на четырёх языках и мирно живут. Меня больше расстраивают: горы мусора под подъездом, в парках ,лесопосадках, отношение людей друг к другу, отношение к дворовым животным, к старикам, к ребятам, которые сейчас воюют в АТО, ради того, чтобы вы мирно жили. По больницам сейчас лежит такое кол-во раненых ребят, о которых забыли. Кто-нибудь из вас хоть раз ходил к ним в больницу, вместо дискуссий в инете? Они ,кстати, многие из восточной Украины и говорят по-русски, но они любят Украину не на словах. На каком бы вы языке не говорили, оставайтесь людьми!
Гість
Гість
13.04.2016 / 21:50
На мой взгляд,обывателя, в быту разговаривай на каком хочешь языке,но если ты находишься на работе,без разницы где и на какой( в УКРАИНЕ),ты обязан по первому требованию перейти на украинский язык! ЭТО ГОСУДАРСТВЕННЫЙ ЯЗЫК!!!И если таким как ,КСЕНИЯ САМОХИНА,это не нравится ,то это должно быть их проблемой!При нашей безработицы многие захотят занять ее место ,а Ксения пусть устраивается на работу в россию и проблема будет исчерпана!!! А начинать надо с начальства таких работниц,которые поощряют хамское поведение подчиненных!!! А вот разговоры о том , что КИЕВ -ЭТО РУССКИЙ ГОРОД, необходимо пресекать на корню.У нас на Донбассе в 90-е годы я впервые услышала о том ,что украинцев в УКРАИНЕ нет,а есть только русские и поляки....Мы тогда посмеялись с этого, ну а плачевный результат сегодняшних дней -известен!!!Теперь раскручивается новый МИФ, О ТОМ ,ЧТО КИЕВ -РУССКИЙ ГОРОД,а подтекст этого то,что УКРАИНЫ НЕТ.....Мне уже один "грамотей" писал из россии,что КИЕВСКАЯ РУСЬ ПОШЛА из НОВГОРОДА( по землям московии) ..И ЭТО НЕ СМЕШНО!!!Да ,в УКРАИНЕ,действительно,многие разговаривают на русском языке ,потому что не один год шла русификация страны, а теперь должна пройти украинизация ,но в этом должны быть заинтересованы ВЕРХИ, а у нас в ВР ( на гос.службе) 80% разговаривает на русском языке. ВОТ С НИХ И НАДО НАЧИНАТЬ в первую очередь! ПИШУ НА РУССКОМ ДЛЯ ТОГО,ЧТОБЫ ТАКИЕ КАК КСЕНИЯ САМОХИНА ПОНЯЛИ,потому что в силу своего убожества(это касается и аптеки"БЕЛАЯ РОМАШКА" и им подобным) эти люди не понимают украинский язык.Из -за таких ,как КСЕНИЯ у нас на ДОНБАССЕ сейчас война.А КСЕНИЯ не осталась работать в молодом государстве ДэНэРэ , а поперлась в УКРАИНУ и как всегда со своим" самоваром"!!!!!ЭТО УЖЕ ДИАГНОЗ!!!!

ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

ПолітикаВибір редакціїРозслідування18.01
Loading...

Вибір редакції


ПолітикаВибір редакціїРозслідування08.01
ПолітикаВибір редакціїРозслідування05.01
СуспільствоВибір редакціїРозслідування03.01
все лучшие материалы по версии редакции ›

Фото та відео

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Підписуйтесь на нас у соціальних мережах, аби завжди бути в курсі найсвіжіших новин та найцікавіших подій

Догори