«Зловісна шаурма» продовжує свою брудну справу. Якщо зовсім недавно ми писали про те, що вона поклала на лікарняні ліжка 60 осіб, то зараз завдяки цьому фаст-фуду в медустановах виявилося вже 92 людини (з них 12 дітей). Про це Знай.ua повідомив начальник Головного управління Госпродспожівслужби Києва Олег Рубан.

«У зв'язку з таким масовим отруєнням і для того, щоб попередити можливість захворювання на гостру кишкову інфекцію Головне управління Держпродспожівслужби проведе моніторинг всіх торгових точок по продажу вуличної їжі в Києві, - повідомив він нам. - Також в ньому братимуть участь фахівці Державної служби праці, головного управління Національної поліції і т.д.».

Перевірка до осені

Олег Рубан зазначив, що перевіряти точки будуть до 15 вересня.

Популярні новини зараз
Українців зобов'яжуть сплатити податки за квартири минулих десятиліть Тарифний "сюрприз" для мешканців багатоповерхівок: травневі платіжки заберуть ще більше грошей Платіжки за травень не порадують: постачальник газу підвищив тариф Відмова може бути вигідною: українцям пояснили переваги
Показати ще

«Тільки тепер ми навчені і не будемо робити, як в минулий раз, коли власники МАФів знали, що ми прийдемо і просто закривали точки перед нашим приходом, - розповів начальник головного управління. - Тепер ми будемо приходити раптово по всьому Києву, так що нехай власники подібних закладів будуть готові надати всі необхідні документи і дозволи».

Також він зазначив, що всі точки, в яких отруїлися кияни, вже закриті і навіть вивезені за межі міста. Як нам вдалося дізнатися демонтовано на даний момент шість кіосків. Фахівці продовжують виявляти порушення, які потім перенаправляють у департамент міського благоустрою КМДА.

Про те, що хитрі власники МАФів, де продається шаурма, швиденько закриваються перед приходом перевірки, нам також розповіли у прес-службі Державної служби України з питань безпеки харчових продуктів та захисту споживачів.

«На даний момент було обстежено понад 50 точок продажів вуличної їжі, які займаються реалізацією шаурми, - повідомили нам в прес-службі. - Інспектори також відвідали три цехи, на яких в антисанітарних умовах, з тотальним порушенням санітарно-гігієнічних норм зберігалася і перероблялася сировина тваринного походження. На один цех фахівці не були допущені під приводом проведення ремонтних робіт. Складено розпорядження щодо другого складу, на третьому робота ще триває».

Погляд з середини

Більшість служб повідомляє, що багато точки з продажу шаурми не витримують ніякої критики: антисанітарія, прострочені продукти і тд. Знай.ua вирішив з перших вуст дізнатися, що ж насправді відбувається в цих кіосках, на яких намальовані апетитні продукти і написано «Найсмачніша шаурма».

Один з продавців цієї сфери, який торгує шаурмою в Києві, погодився розповісти нам на правах анонімності, що ж насправді відбувається.

- Віталій, розкажіть, будь ласка, як ви думаєте, в чому причина всіх цих отруєнь?

- Самая велика проблема в тому, що у мене, як і у багатьох інших немає на точці води. Тому нам доводиться протирати піддони (на яких лежить зрізане м'ясо) на суху. Ви можете уявити, скільки там заводиться бактерій.

- А що відбувається з майонезом та іншими продуктами на такій спеці?

- У нас немає ніякого охолодження, тому всі ці продукти стоять на спеці. Точки у всіх відкриті - тому господарі не хочуть закуповувати міні-холодильники. Економлять, адже взимку вони не знадобляться. А коли приходять перевірка, вони на руку дають і все.

Взагалі, як на мене велику частину точок закривати треба, наприклад, я надягаю рукавички, а багато хто навіть цього не роблять. І можуть сходити в туалет, а потім спокійно крутити шаурму. Адже повторюся води немає взагалі - навіть помити руки.

- Віталій, розкажи ще якісь хитрощі, на які йдуть продавці.

- Ну, найвідоміше, це коли кладуть більше салату і менше м'яса. Також нерідко купуються продукти найдешевші (сосиски та інше). У нас був такий випадок, що власники закупили зіпсоване м'ясо і все одно сказали продавати. Так ось кухар накидав купу спецій, олії і поставив у духовку. Коли ми продавали, народ говорив спасибі, а м'ясо перед цим реально було зеленого відтінку.

Все це говорить про те, що не варто купувати вуличну їжу в неперевірених місцях або, якщо ви бачите, що там брудно і не дотримується мінімальна гігієна. Що стосується шаурми, то, напевно, варто в жарку пору спробувати відмовитися від неї і купувати, щось інше. Іноді краще потерпіти до будинку, ніж піддатися голоду, з'їсти вуличної їжі і поповнити ряди тих, хто лежить в лікарні з отруєнням.

Нагадаємо, раніше Знай.ua назвав найнебезпечніші точки Києва.