Сьогодні нікого в світі не здивуєш пластичними операціями. Зірки шоу бізнесу, політики, олігархи, вдаються до послуг пластичних хірургів і змінюють свою зовнішність до невпізнання. Зробити груди як у Памели Андерсон, накачати губи як у Анжеліни Джолі, виправити ніс як у Кейт Міддлтон ... з такими запитами приходять до пластичних хірургів мільйони жінок. Втім, пластика носа, вух або грудей - це стандарт. А ось, наприклад, юні британки почали масово звертатися до пластичних хірургів з проханням змінити їм форму статевих губ.

Знай.ua поцікавився які операції зі зміни в зовнішності роблять українки і на скільки у нас поширена інтимна пластика.

Уколись і будь красивою!

Для того щоб бути красивими жінки не шкодують ні часу, ні грошей, ні нервів, ні здоров'я. Незважаючи на кризу і те, що робота косметологів і пластичних хірургів різко зросла в ціні, попит на їхні послуги не зменшився.

"Буду сидіти на хлібі і воді, але ботокс в лоб уколю і зроблю лазерну шліфовку. Ну і груди хочу четвертого розміру. У мене третій свій. Але це не влаштовує мене", - пише на одному з жіночих форумів харків'янка Аріна.

Популярні новини зараз
"Київстар" попередив українців про небезпеку: що треба знати Нова війна, тепер космічна: астрономи розповіли, як НЛО прилетять боротися за воду В українців залишилося кілька годин: дзеркальна дата 24.04.2024 допоможе вам виконати бажане, правила Тікали від мобілізації, а потім їли своїх мертвих дітей: українцям нагадали історіїї 100-річної давнини
Показати ще

"Продам будинок під Києвом і зміню форму носа і зроблю лабіопластику. Ну і звичайно уколи. Це така залежність", - говорить киянка Валентина.

"Уколи краси" це ін'єкції гіалуронової кислоти. Їх вводять в шкіру обличчя і шиї, щоб освіжити шкіру і розгладити дрібні зморшки, ботокс - він же ботулотоксин - препарат, що допомагає блокувати нервово-м'язову передачу, усуває глибокі зморшки. Це найпоширеніші процедури, до яких все частіше вдаються українські жінки. Серед інших - вітамінні коктейлі для обличчя.

Препарати такого роду все іноземного виробництва, тому їх вартість сильно прив'язана до долара і євро. Останнім часом, через девальвацію гривні вони подорожчали майже в 5 разів.

"Одним уколом не обійтися. Ін'єкції гіалуронової кислоти правильно робити курсом. А це кожні три тижні. Вартість однієї процедури близько 3 тис. Гривень. На початковому етапі потрібно зробити три таких процедури", - розповідає косметолог Ірина Бахина.

Один укол препаратом ботулотоксином коштує від 1 до 5 тис. гривень. Ціна залежить від виробника і кількості витраченого препарату. Ціна вітамінного коктейлю - в середньому 1,5 тис. грн.

Проблема в тому, що навіть повний курс не фінал. Адже ці процедури мають досить обмежений за часом ефект. Час дії не більше року.

Косметологи запевняють - черга на такі процедури в Україні вистроюється наперед. Користуються ними не тільки забезпечені жінки, але і жінки після 30 і 40 років з вельми середнім достатком - зморшки жінку не прикрашають, ось і доводиться накопичувати гроші на уколи краси.

Звичайно, уколи краси пластикою не назвеш.

Груди, як в порно

Другою за значимістю процедурою у наших прекрасних співгромадянок є збільшення грудей. Лікарі тільки руками розводять - хіба можна відмовити жінці в тому, що вона хоче виглядати сексуальніше? А великі груди це, на думку багатьох, головний пунктик.

"Наш фітнес центр працює давно. Приходять багато жінок. І я помітила, що велика частина з них з силіконовими грудьми. Це норма зараз. Якщо у тебе не зроблена груди, ти в програші. Це так мені відповіла одна клієнтка, при чому не молода . Жінці далеко за сорок ", - говорить Світлана, адміністратор спортивного клубу в Києві.

Збільшити груди можна без проблем, якщо у вас є гроші. Операція в Києві коштує від 2 тис. євро до 10 тисяч. Це буде залежати від якості імплантів, кваліфікації лікарів та рівня клініки.

В Україні не ведеться підрахунок жінок, які збільшують собі груди. Однак фахівці вже говорять про епідемію штучних форм. Найчастіше українки збільшують груди, щоб вдало вийти заміж або догодити чоловікові, підкреслити свої фінансові можливості і втерти носа подругам. Сучасні чоловіки в основному вітають такі зміни.

"Я прекрасно ставлюся до силіконових грудей. Останнім часом пластична хірургія зробила якісний стрибок. Професіонали, які дійсно знають свою роботу, здатні на дивні речі. Навіть не видно вже стає, де силіконова, а де не силіконові груди", - якось сказав продюсер Потап, коли його колега Настя зробила собі штучні груди.

"Зловживати таким не можна. Не всім потрібно це. У деяких випадках це просто не потрібно. Навіть мені деяких рабинь силікону доводиться відправляти до психолога. Сьогодні хочеться одного, завтра - іншого, таким я категорично відмовляю. Якщо є така психологічна проблема у жінок, коли вони хочуть вирішити якусь життєву ситуацію за рахунок пластичної операції - це катастрофа, це не спрацює ні в якому разі ", - говорить пластичний хірург Денищук Павло.

Інтимна пластика

Набирає популярність в останні роки і інтимна пластика. Наприклад, лобіопластика - це реконструктивно-естетичне хірургічне втручання, яке виконує на жіночих статевих губах з метою забезпечення їм оптимальних пропорцій. З усього спектра подібних операцій лідируюче по частоті місце займає пластика малих губ - часто пацієнтки відчувають себе не зручно, через це і йдуть до пластичних хірургів. Набагато менше проводиться пластика великих статевих губ.

У Києві в більшості клінік пластичної хірургії можна зробити пластику статевих губ. Ціна в різних медустановах може варіювати з урахуванням цінової політики, обсягу і кількості втручань, використовуваних методів оперативного лікування.

"Умовною нормою вважається, що малі статеві губи не повинні виходити за межі великих. Важливо, щоб вони були симетричними. Іншою проблемою може бути надмірно розвинена шкірна складка над клітором. Залежно від психоемоційного стану пацієнтки пластика статевих губ здійснюється під внутрішньовенним наркозом або місцевою анестезією . Після закінчення операції на рани наносяться мазі, що прискорюють загоєння та епітелізацію шкіри. Зазвичай витрати на реабілітацію входять в ціни на лобіопластику. Відновлення статевого життя можливо через 3-4 тижні після операції ", - пояснює акушер-гінеколог Дмитро Ніколаєв.

Пластика статевих губ найбезпечніша, як пишуть в інтернеті. Але завжди при описі такої процедури, хірурги трохи прикрашають дійсність. Адже хто прийде робити лобіопластика, якщо розповісти потенційним клієнтам про всі мінуси. Правда може позбавити клініку клієнта і відповідно заробітку.

"Мені зробили лобіопластику в одній з клінік Києва. На той момент, я володіла неповною інформацією. Моя помилка, що до операції я не читала ніяких сайтів, крім медичних. А там пишуть, що лобіопластика одна з найшкідливіших операцій. У мене малі статеві губи виступали ненабагато, десь на 1,5 см. Але іноді доставляли дискомфорт при ходінні. Тому я зважилася на операцію. Після операції, я жахнулася від результату. Я передбачала, що приберуть лише виступаючу частину, проте губи прибрали значно, причому одну більше. Хірург - досить кваліфікований, тому говорити йому, як робити, мені здавалося незручним. Плюс до всього, колишня чутливість просто зникла. Я до сих пір в шоці, хоча пройшло вже майже 3 місяці. Ходила і до гінеколога, і до мого пластичного хірурга, щоб трохи збільшити їх. Мені закачали туди жир, при чому, там, де губи практично немає - закачували побільше. А через 5 днів там вискочив прищ і жир витік майже повністю. Зараз я намагаюся добитися мікрохірургії, а саме збільшення. Всі говорять, що це важко. До того ж раніше в мене було набагато більше сексуальності. Це я зрозуміла, на жаль, уже пізно ", - пише на одному з жіночих форумів Марія.

Користується популярністю в українок і гіменопластіка.

Сьогодні багато дівчат хочуть здивувати обранця, мовляв "зберігала себе для тебе". В основному таким способом дівчата намагаються вийти заміж за заможного чоловіка.

Гіменопластіка - це операція по відновлення цноти, являє собою нескладну операцію, яка проводиться в умовах денного стаціонару і займає від 20 до 40 хв часу.

"Мені було 14 років. Одного разу в розмові з близькою подругою я дізналася, що ще в 12 років вона переспала з чоловіком. Я була шокувала цим. На що подруга заявила, що чим пізніше дівчина втратить свою невинність, тим сильніший біль вона при цьому відчує. Через пару тижнів, я, можна сказати, накинулася на свого двоюрідного брата, який був старший за мене на 6 років. Тепер мені 19 років, я зустріла чоловіка, у якого дуже дивні погляди. Він приїхав в Україну з Грузії, розвиває тут бізнес . Шкода, що я не виправдаю його надії. Розумію, що він не буде радий, дізнавшись, що я вже не дівчинка. Думаю, про відновлення цноти, адже восени у нас весілля "-, розповідає Ольга з Кривого Рогу.

Відновлення дівочої пліви в Україні коштує від 2 500 грн. Лікарі кажуть, що до операції найчастіше вдаються дівчата 16-25 років, а також молоді дівчатка, які постраждали від насильства. Більшість жінок соромляться говорити на таку делікатну тему, як відновлення дівочої пліви.

Популярний нині тренд - відновлення невинності у дорослих і заміжніх жінок.

Багато з них уже відбулися в шлюбі та вирішують піднести своїм чоловікам такий от сюрприз до чергової річниці сімейного життя - відновити невинну пліву.

"У мене подруга до 30-річного ювілею свого весілля піднесла чоловікові такий сюрприз. Обидва потім розповідали, що знову повернули першу шлюбну ніч. Тепер чоловік і мене просить про такий подарунок", - зізнається Наталя з Черкас.

Пластика для всіх

Майже всі пластичні хірурги запевняють - нині пластика перестала бути прерогативою зірок і дуже багатих людей, все частіше до пластичних хірургів звертаються прості люди. Попит на послуги тільки зростає. За попередніми підрахунками, щороку в Україні проводять до 30 тисяч пластичних операцій. Люди роками економлять гроші на такі операції і виправляють зовнішність.

«Я робила підтяжку живота 55-річній прибиральниці, 50-річному сторожу підтягувала обличчя, 8-річній дівчинці виправляла форму вух», - каже хірург Світлана робота.

Вік тут теж не перешкода - іноді на операцію з нарощування волосся вирішуються пенсіонери, яким за 70 років, або приходять жінки після 80-ти років підтягнути обличчя і прибрати зморшки.

Лікарі запевняють - причина тут виключно психологічна. Пацієнти з видаленими дефектами, нарощеним волоссям і підтягнутими животами відчувають себе куди впевненіше, позбувшись комплексів. Це позначається на їхній якості життя.

"Починаючи вже з 15-16 років у підлітків викликають інтерес питання пластичної хірургії, можна сказати, що наша аудиторія постійно молодшає. Підростаюче покоління, яке народилося в період "буму" пластичної хірургії, знає багато про пластику, так як користується великим вибором засобів масової інформації: дивиться відеоролики, читає газети, журнали. Наприклад, я думаю, що тренд збільшувати груди буде ще довго користуватися попитом, і зниження популярності мамопластики очікувати не слід. Але також важливо не забувати про те, що вартість пластики часто безпосередньо залежить від вартості імплантів, оскільки це чи не найбільш витратна частина операції. Якщо не буде захмарних цін на імпланти, впевнений, що такі операції і далі будуть користуватися попитом », - упевнений пластичний хірург Дмитро Слоссер.

Не лікують, а калічать

До асоціації пластичних, реконструктивних і естетичних хірургів входить близько 250 фахівців, які працюють в 40 клініках країни. Однак невизначеність юридичного статусу цієї спеціальності призводить до зростання числа тіньових хірургів. Вони оперують на базі державних медустанов - в лор-відділеннях або у відділеннях щелепно-лицьової хірургії. За підрахунками директора Центру пластичної мікрохірургії "ЦЕРТУС" Василя Пінчука, майже четверта частина пластичних операцій відбувається саме таким чином.

Юридично пластичної хірургії в країні не існує. Хірургам не потрібно мати будь-якого документального підтвердження своєї спеціальності, кваліфікації та компетентності. "Клініки краси" не ліцензуються як медичні установи, які мають право проводити пластичні операції, а ризики пацієнтів ніким і ніяк не страхуються. В результаті лікарів і клінік, які офіційно займаються пластичною хірургією, в нашій країні - одиниці. Більшість же докторів виконують операції в приватному порядку, за домовленістю з державними медичними установами.

У 2007 році багато ЗМІ писали про жертви пластичного хірурга, який практикував в клініці омолодження та пластичної хірургії при Київській міській клінічній лікарні № 1. Спочатку від рук хірурга постраждала киянка Олена Петрова. Лікар спотворив її так, що лоб став схожий на бархани в пустелі, брови піднялися на різний рівень, перестав повністю закриватися одне око, були деформовані вушні раковини. Потім в клініці після операції по збільшенню грудей померла 27-річна пацієнтка Світлана Коврова. Причиною смерті став "шок при проведенні хірургічного втручання". Але лікар, не помітивши, що у хворої зупинилося серце, спокійно закінчив операцію і вставив імплантати вже мертвою жінку.

Скільки в Україні було зроблено операцій зі збільшення грудей, все підрахувати можна, запевняють фахівці. Так як статистика щільно грунтується на даних по продажах грудних імплантів.

"Скільки операцій зроблено в рік, можна дізнатися з продажу імплантів. Коли ми це зробили, вийшло, що в Україні збільшують груди близько 2 тисяч пацієнток у рік", - повідомляє пластичний хірург Денис Юрченко.

"З усіх пострадянських країн така безглузда ситуація склалася тільки в Україні. Навіть в Росії вже ввели професію "пластичний хірург" на офіційному рівні. Де-юре пластичних хірургів не існує, оскільки не існує і самої професії, тому де-факто багато вітчизняних пластичних хірургів змушені "прикривати" свою діяльність іншими маніпуляціями ", - пояснює керівник центру пластичної хірургії клініки" Оберіг "Дмитро Слоссер.

А ось попит на послуги пластичної хірургії не змінився навіть після 2014 року. Більш того, в останні 3 роки він навіть зріс. Пацієнти обох статей, як і раніше вдаються до зміни зовнішності за допомогою пластичної хірургії. Для багатьох це запорука успішно вийти заміж, знайти більш високооплачувану роботу і піднятися в очах оточуючих. І навіть в умовах економічної кризи, фахівці запевняють, що актуальність всього цього зростає.

Фахівці не беруться називати попит на пластику статевих органів масовим. Але цьому скоріше заважає законодавчо не врегульована робота пластичних хірургів. У західних країнах, де подібна діяльність перебуває під контролем держави і ведеться статистика, вже починають бити на сполох: підлітки і ще майже діти поспішають «виправити» те, чим їх нагородила природа. Не розуміючи, що погляд на своє несформоване тіло дуже суб'єктивний. А в нашій країні подібні теми взагалі не прийнято обговорювати. Тому для несформованих умів єдиним виходом здається випросити або заощадити грошей, і зважитися на таку пластику. Якщо статистика коли-небудь за такими операціями буде сформована - цифри можуть виявитися набагато більшими, ніж здається на перший погляд.