НБУ зарахував до неплатоспроможних столичний "Авант-Банк". Про це регулятор повідомляє на своєму сайті.

"Враховуючи відсутність в акціонерів чітких планів щодо поповнення ліквідності банку та невиконання операцій клієнтів у встановлений законодавством термін, Нацбанк прийняв рішення щодо зарахування ПАТ "Авант-Банк" до категорії неплатоспроможних", – йдеться у там.

Неплатоспроможною цю фінустанову визнали у грудні минулого року, оскільки ліквідність банку з вересня почала падати. В банка стало більше кредитів, ніж депозитів. Частину кредів клієнти не змогли віддати, а залучити додаткові кошти на виконання своїх зобов'язань керівництво фіну станови не змогло.

Протягом цього року Фонд гарантування вкладів віддасть клієнтам "Авант-Банку" 550 млн грн.. Цю суму розподілять між 96% вкладників.

"Тим, хто тримав там більше 200 тисяч гривень., віддадуть лише 200 тисяч. Відповідно до нашого законодавства, Фонд більші суми не повертає. Я точно не володію інформацією саме про цей банк. Але бачу, що Нацбанк йде шляхом концентрації й укрупнення вітчизняної банківської системи. Робить те, що диктує Міжнародний валютний фонд. Це часто суперечить розвитку української економіки. Міжнародні спеціалісти зацікавлені, аби в нас лишилося 30-50 банків і з них було більшість крупних. Так, можливо, вони працюватимуть стабільніше, але кредити подорожчають, депозити приноситимуть менше відсотків, за касове обслуговування також братимуть більше", - говорить "Знай" Олексій Кущ, радник президента Асоціації українських банків.

Популярні новини зараз
Повністю замінить ТЦК: які зміни чекають мобілізацію Мобілізацію в Україні посилять: ТЦК змусять працювати ефективніше Потрібна повна заміна: Vodafone нагадав важливе правило для 4G Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо
Показати ще

Читайте також Економічний зріст ніяк не пов'язаний із роботою нашого уряду - експерт

За його словами, для розвитку вітчизняної банківської системи вигідно мати багато дрібних регіональних фінустанов, які знають специфіку місцевості, де працюють.

"Тоді вони позичатимуть місцевому бізнесу й фізичним особам. В таких же залучатимуть кошти на депозит. А контролювати їхню платоспроможність має Нацбанк. У такому разі система буде надійною. А так влада ввела величезний статутний капітал для всіх банків – 500 мільйонів гривень. Звісно, що подібних грошей у дрібних банків немає. Вони закриваються", - пояснює фінансист.

Нагадаємо, за останні півтора року в Україні закрили понад 60 банків.