Клієнтам збанкрутілих фінустанов Фонд гарантування вкладів кошти видає через діючі банки. Останнім часом деякі із них всіляко затягують із виплатами грошей. Наприклад, в "Укрсиббанку", який цього тижня почав віддавати гроші власникам рахунку "Преміум-банку", намагається нав'язати свою платіжну картку. Мовляв, спочатку треба оформити її, а потім туди прийдуть кошти із Фонду гарантування вкладів. Також у різних відділеннях говорять про те, що платежі клієнтів проблемних фінустанов неактивні. Аби їх активізувати, варто оформити картку. Інколи говорять про вичерпаний ліміт коштів Фонду, просять прийти наступного дня.

"Думаю, деякі фінустанови не гребують тим, щоб заробити на грошах Фонду гарантування вкладів. Залучені гроші використовують двома способами. Перший — просто затримують їх. Це дає можливість отримувати відсотки. Другий — нав'язування картки. Завдяки цьому беруть у майбутньому матимуть дохід від обслуговування карток", - говорить порталу "Знай" економіст Володимир Марченко.

Читайте також 4 способи придумати надійний пін-код для картки

За його словами, обслуговування клієнтів постраждалих банків є вигідним для фінустанов. Адже вони мають справу із людьми, які втратили свій постійний банк. Тому можуть швидко погодитися на альтернативу.

"Через банкрутство майже 5 десятків банків загальна довіра до банківської системи впала, тому фінустанови використовують всі можливості, аби запропонувати свої продукти клієнтам , які до них потрапили. Це може бути кредит, страховка, депозит тощо", - пояснює порталу "Знай" Олександр Охріменко, президент Українського аналітичного центру.

Популярні новини зараз
Перевірки від газовиків вийшли на новий рівень: українцям розповіли про документ, який треба підписати Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ
Показати ще

Нагадаємо, відповідно до законів України й визначеного порядку НБУ, відшкодування сум клієнтам збанкрутілих фінустанов відбувається після пред'явлення людиною паспорта, ідентифікаційного коду та наявності його прізвища і рахунку в базу даних Фонду гарантування вкладів.