Цього року українці понесли у банки на 7% більше коштів, ніж торік. Про це повідомили сьогодні у Нацбанку. Зросли саме гривневі депозити. Зараз у всіх вітчизняних банках 191 млрд. грн. на депозитних рахунках. Це на 12,8 млрд грн більше ніж 2015 року у такий самий період.

У НБУ зростання коштів на депозитах пояснюють відновленням довіри до вітчизняних фінустанов.

"Насправді, це збільшення суто номінальне. Якщо врахувати інфляцію за ці півроку, то не думаю, що українці справді стали більше коштів нести в банки. У кількісному вигляді — так, але в якісному — навряд. Зовсім не одне й те ж — розміщати на депозиті 10 тисяч гривень 2012 року і 2016. Зараз цінність таких коштів утричі менша", - пояснює порталу "Знай" Олександр Жолудь, аналітик Міжнародного центру перспективних досліджень.

Читайте також "За 20 років гривня перетворилася із долара на євро"

За його словами, якщо гривневих депозитів і надалі більшатиме в українських банках, то з часом вони зменшать відсотки. Зараз на депозит у національній валюті нараховують в середньому 18-22% річних.

Популярні новини зараз
Пенсіонерам дали лише 10 днів: кого оштрафують та залишать без виплат 2 фрази, які можуть наслати на вас пристріт в натовпі: ніколи не відповідайте на ці запитання незнайомців В Україні посилять мобілізацію та укріплять міста: до чого слід готуватися Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть
Показати ще

"Є велика ймовірність, що прибутковість депозитів впаде. Адже уряд анонсує зменшення інфляції у наступні роки з 12 до 8 відсотків. Банківські відсотки завжди прив'язані до рівня інфляції. Відповідно банки почнуть їх зменшувати. На це може вплинути й інший фактор — застій на ринку кредитування. Кредитів практично ніде не дають, тому серед банків немає великого попиту на депозити. Якби він був, то і відсотки б росли. Фінустанови змагалися б між собою за депозити клієнтів", - пояснює спеціаліст.

Нагадаємо, у червні в Нацбанку повідомили, що інфляція протягом цього року не перевищить 12%. З 2017 вона буде меншою.