Результати досліджень показали, що чоловіки і жінки покращували свої розумові здібності, якщо їх робота проходила в обладнаному, не захаращеному робочому місці, без "шумового забруднення".

Вчені з Флоридського університету продемонстрували, що несприятливе робоче середовище, а також відсутність завдань, що стимулюють діяльність мозку, чинять негативний вплив на когнітивні здібності працівників. Дослідження опубліковане в Journal of Occupational and Environmental Medicine.

У дослідженні взяли участь 4963 американця у віці від 32 до 84 років, з яких 47 % становили чоловіки. Вчені визначили, як стан середовища, в якому працюють добровольці, впливає на здатність людей запам'ятовувати важливу інформацію і користуватися нею в подальшому. Крім того, були перевірені навички вирішення завдань, тайм-менеджменту, а також вміння утримувати увагу. На додаток до цього учасників запитували, чи страждали вони розладами пам'яті.

Читайте також: Дизайнер в себе вдома створив реалістичну жінку-робота (фото)

Результати показали, якщо робота людини, не залежно від статі, передбачає освоєння нових навичок та вирішення нових складних завдань, це покращує когнітивні здібності. При цьому, в людей, праця яких була пов'язана з новими знаннями та пошуком вирішення нових завдань, інтелектуальні можливості з віком не знижувалися так, як у людей, чия робота не передбачала розумової стимуляції.

Популярні новини зараз
Гороскоп на сьогодні 17 липня: фінанси Тельців, переживання Раків та перешкоди Козерогів Коли скінчиться пенсія по інвалідності: в Пенсійному фонді надали роз'яснення Замість броні – повістка: українців масово мобілізують під час оформлення – ТЦК вимагають утихомирити Гроші більше не прийдуть на картку: щомісячні виплати скасують, якщо не виконаєте нові умови
Показати ще

З іншого боку, несприятливе робоче середовище погіршувало когнітивні здібності. До несприятливого робочого середовища відносять безлад на робочому місці, захаращеність, присутність токсинів, таких як цвіль або свинець, а також шумове забруднення.

За словами вчених, мозок, як м'язи – якщо його довгий час не використовувати, можливості мозку атрофуються. Оскільки люди основну частину свого життя проводять на роботі, то постає питання про поліпшення стану робочого середовища. Щоб пізнавальні функції зберігались в більш пізньому віці, необхідно надати мозку можливість вирішувати когнітивні завдання, при цьому дотримуватись правил гігієни праці.