День виборів президента США все ближче, а Дональд Трамп і Хілларі Клінтон йдуть ніс до носа. Кожен день опитування показують незначну перевагу то одного, то іншого кандидата. І якщо передвиборча кампанія Клінтон досить типова для демократа, то Трамп примудрився переплюнути всіх своїх колег-республіканців за резонансністю обіцянок. Портал "Знай.ua" згадує найяскравіші висловлювання Дональда Трампа і намагається розібратися у феномені його популярності.

Трамп і Путін

Одне з найбільш важливих питань, яке хвилює українців у зв'язку з можливим президентством Трампа - це зміни в політиці США щодо Росії. І, якщо судити з його заяв, то нічого хорошого від Трампа-президента ми можемо не чекати.

Ще на початку передвиборчої кампанії Дональд стверджував, що з Володимиром Путіним він обов'язково знайде спільну мову, і США давно треба припиняти суперництво з РФ. А недавно заявив, що питання визнання Криму частиною Росії цілком можна розглянути. Після чого сказав, що "Росія не піде на Крим", чим остаточно всіх заплутав і показав своє повне нерозуміння міжнародної політики. Мляві спроби виправдатися у себе в Twitter призвели тільки до нового потоку незручних запитань від журналістів і громадськості.

Трамп і Папа Римський

Популярні новини зараз
Якщо на гривню більше – субсидію не отримаєте. Який дохід повинен бути для пільги Головне за 24 квітня: бунт українців у Польщі, трагедія Каті Репяхової, важливий день та різке підвищення цін "Іди в Україну, ти, бл**ь, служи": розлючені українці накинулися на працівників паспортного столу в Польщі Залишать голими та босими: комунальники пообіцяли "не райдужну перспективу" всім боржникам
Показати ще

Голову католицької церкви критикувати якось не прийнято ні в одній пристойній країні. До Трампа цього, в принципі, давно ніхто і не робив. Але Дональд не та людина, яку турбують такі умовності. У відповідь на заяву Франциска про те, що Трамп часто поводиться не по-християнськи, кандидат в президенти пригрозив понтифіку нападом ІДІЛ. І додав, що Папа ще буде молиться, щоб Трамп був президентом. При цьому він чомусь назвав Ватикан важливою ісламською святинею. У релігієзнавстві Дональд, мабуть, теж не дуже сильний.

Трамп і Ердоган

Очевидно, Дональд Трамп вважає себе сильною і владною особистістю, а тому відчуває симпатію до тих, кого бачить рівними собі. До душі йому виявився і турецький лідер Реджеп Ердоган, який недавно придушив спробу військового перевороту у себе в країні. "Я віддаю йому належне за те, як він виправив ситуацію", - заявив Трамп.

Критику авторитарного режиму Ердогана кандидат вважає лицемірною, так як, на його думку, у США у самих багато проблем з порушенням прав людини. Як саме Трамп збирається вирішувати ці проблеми, на жаль, невідомо.

Трамп і НАТО

Судячи з усього, той факт, що Трамп - бізнесмен, сильно впливає на його сприйняття міжнародної політики. Одного разу він заявив, що основне завдання країн-членів НАТО - сплачувати членські внески. А хто не платить, той, мовляв, і від США допомоги не отримає. Цікава точка зору, з огляду на те, що перед НАТО, з моменту її заснування, стояли виключно військові і глобальні політичні завдання. Як буде функціонувати ця найпотужніша організація, якщо звести її до рівня клубу садівників-любителів, краще навіть і не представляти.

Трамп і США

Однією з основних тез, яку Трамп відстоює на кожному своєму виступі, є твердження, що Сполучені Штати в даний момент повільно опускаються на дно. Причому не тільки через внутрішні проблеми, а й тому, що їх просто перестали боятися. Він навів приклад Північної Кореї, яка тестує ядерну зброю прямо під носом у Вашингтона. Правда, Трамп не уточнив, що саме потрібно зробити в даній ситуації: прибрати американських солдатів з Азії або, навпаки, зрівняти КНДР із землею.

Якщо згадати, що Дональд постійно нагадує про те, що Штати витрачають шалені суми на військову підтримку інших держав, і це пора припиняти, залишається незрозумілим, як саме він зібрається повертати страх перед США у світі.

Трамп і люди

Ще будучи простим американським мільярдером, Трамп запам'ятався публіці своїм абсолютним нехтуванням оточуючими людьми, особливо - підлеглими. Він сам якось зізнавався, що "Тебе звільнено!" - це улюблена його фраза. Про те, як кандидат в президенти сприймає навколишній світ і суспільство, найкраще говорив він сам:

"Ми тільки здаємося собі цивілізованими. Насправді світ жорстокий, а люди безжальні. Вони можуть вам посміхатися, але за посмішками ховається бажання вас прикінчити. Хижаки в джунглях вбивають заради прожитку - і тільки люди вбивають заради забави. Навіть друзі раді нанести удар в спину: їм потрібна ваша робота, ваш будинок, ваші гроші, ваша дружина - і ваша собака, в кінці кінців. Вороги і того гірше! "

Директор Українського Інституту аналізу та менеджменту політики Руслан Бортник: "ПОЛІТИКА ТРАМПА - ПРОРАХОВАНИЙ ТРЮК, ЩО ПРАЦЮЄ НА БІЛЬШІСТЬ АМЕРІКАНЦІВ"

"Дональд Трамп - це людина, яка сколотила нечуване багатство і чудово розбирається в політиці. Всі його заяви є зваженими і технологічно продуманими, нічого нового в них немає, просто Трамп "розконсервував" заяви республіканців 60-х років, коли над усім світом висіла радянська загроза і загроза третьої світової війни. Ця тема була домінуючою на всіх американських виборах. Трамп чудово розуміє, що перелякане суспільство дуже легко налякати війною і можливими катаклізмами, які можуть за нею піти. Політик вибудував простий логічний ланцюг: якщо виборці проголосують за Хіларі Клінтон, яка продовжує політику Обами, то це відповідно може призвести до третьої світової війни з Росією, в результаті чого американці перестануть жити добре або взагалі можуть померти. Якщо ж люди проголосують за Трампа, це означатиме укладення домовленостей з Путіним, продовження нормального способу життя і економічного розвитку . Все це можна назвати грамотно розрахованим технологічним трюком, який працює на більшість американців, в незалежності від партійної приналежності".

Український політолог, політтехнолог і концептолог, кандидат політичних наук Олексій Якубін: "В США НАЗРІВАЄ ПОЛІТИЧНА БУРЯ"

"Дональд Трамп є новим американським феноменом. Адже останні президентські вибори показали, що американці втомилися від політиків старої хвилі (таких як Хіларі Клінтон, - Ред.), які говорять свої промови з листочка, слідують тому, що їм прописують іміджмейкери. Тобто від політиків, образ яких свідомо конструюється. У США зараз назріває політична буря, коли виборець хоче політика, який би говорив, не те що йому напишуть соціологи і політтехнологи. Виборець хоче політика, який говорить ті речі, в які він вірить. Можливо, ці речі виглядають наївними та абсурдними і розходяться із загальноприйнятою думкою та викликають конфлікт. Можна сказати, що зараз з'явився попит на політиків "нової щирості", політиків, які говорять речі, які люди звикли обговорювати на кухнях, а вони кажуть це відкрито. Також в США з'явився попит на особистість політика нового типу, який не боїться говорити те, про що мовчать інші. Американці зараз хочуть не просто повторення шаблонних речей, вони втомилися від своєї політичної системи, яка здається їм бюрократичною і неефективною та далека від потреб звичайної людини".

Український політолог, голова Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко: "У ВИПАДКУ ПЕРЕМОГИ ТРАМПА РОСІЯ ПОЧНЕ ВИТИРАТИ НОГИ ОБ США"

]

"Республіканця Дональда Трампа можна сміливо порівняти з Надією Савченко. Цих двох абсолютно різних персонажів об'єднує одне - некомпетентність, вони дуже багато говорять про речі, яких не розуміють. Багато чого з того, що говорить Трамп можна назвати хлестаковщиною. У разі його перемоги, американські еліти зроблять усе, щоб через свої кадри в дипломатії і військовій сфері його максимально нейтралізувати з його екстравагантними ідеями і наставити на шлях істинний. Якщо ж цього не станеться, то американську зовнішню політику очікує катастрофа: все, що напрацьовувалось десятиліттями, американське лідерство в міжнародній політиці, буде зруйновано. І це буде катастрофа не тільки для США, а для всього світу. Тому що американська гегемонія забезпечує певний порядок і в разі її зникнення виникне вакуум безпеки і відразу почнуться проблеми з ескалацією конфлікту. У разі, якщо США самостійно відмовляться від своєї лідируючої ролі і підуть на поступки Росії, вона буквально почне витирати ноги об Америку. Якщо ж Трамп переможе, це неминуче закінчиться його імпічментом і проблемами для всієї міжнародної політики".