Волонтер Ігор Степанов розповів, що завалений будинок по вулиці Богдана Хмельницького, 10/12 просили Київську міську державну адміністрацію повернути в комунальну власність. Його повинні були реконструювати і облаштувати тут тимчасове житло для переселенців.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це волонтер написав на своїй сторінці в Facebook. Ще в грудні 2014 року, за погодженням з Головним на той час архітектором Києва Сергієм Целовальником, він готував до подачі в мерію для Віталія Кличка коротку історичну довідку, загальний аналіз стану та рекомендації щодо реконструкції будинку. Будівлю, за його словами, оглядали з ініціативною групою переселенців та планували подальші дії щодо цього будинку, виходячи з його абсолютно жахливого стану.
"А жахливим воно було навмисно. Тодішні власники, які отримали собі його в результаті мутних операцій, (оскаржених судами на користь Київради, яка не спромоглася його повернути громаді, до речі) робили все, щоб будинок зруйнувався. Класична схема ", - написав Ігор Степанов.
Він зазначив, що в уцілілих приміщеннях, самозахопленням селилися бездомні, а також "майданівці" і АТОшники. На першому поверсі будівлі працювали кафе, перукарня і кілька магазинів.
"Дивлячись на зяючі провали даху і згнилі перекриття, я оцінював термін стійкості будівлі приблизно до осені 15 року. Трохи недооцінив ", - наголосив волонтер.
Читайте також: В Києві обвалилось перекриття будинку з будівельниками всередині (фото)
Мерія, за його словами, всі документи активістів проігнорувала, а в результаті будинок не дістався ні людям, ні київській громаді. Степанов додав, що байдужість і злі наміри чиновників завжди призводять до руйнування міст і в першу чергу історичних будівель.
Крім того, в мерію не раз скаржилися жителі сусідніх будинків на незаконну реконструкцію всередині будівлі. Але звернення так і не залишилися без уваги. Про те, що у будівельників не було дозвільних документів, київська влада заговорили лише після обвалу будинку.