До кінця року гривня знеціниться ще на 20 відсотків, вважають аналітики компанії AFS. Це означає, що ще настільки впаде купівельна спроможність більшості українців.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися"Вона могла б бути меншою, якби не підняття цін на газ та бензин. Влітку почнуть дорожчати товари, де великою складовою є перевезення. Це, в першу чергу, продукти. А ось восени зросте вартість послуг. Наближатиметься опалювальний сезон. Тепло й гаряча вода подорожчає на 60 відсотків. Тому всі, хто орендують або мають приміщення, змушені будуть піднімати ціни на послуги на 40-60 відсотків", - пояснює "Знай" Володимир Марченко, аналітик компанії AFS.
У Нацбанку минулого тижня повідомили, що споживча інфляція до кінця року буде не більшою за 12 відсотків. На такий низький рівень вплине підвищення світових цін на український експорт та збільшення на 1,1% ВВП.
"Звісно, це позитивні фактори. Однак повноцінно економіка України може розвиватися й збільшуватиметься ВВП, коли буде відновлена співпраця із Міжнародним валютним фондом й іншими державами. Поки про відновлення співпраці говорити зарано. Міжнародна спільнота поводить себе вкрай не прогнозовано. Спочатку відмовилися списувати Україні борги в обмін на їхнє зменшення й спеціальну програму їх погашення. А зараз не дають коштів, щоб хоча би частково їх гасити", - пояснює фахівець.
Читайте також 5 способів покращити свою фінансову ситуацію за травневі вихідні
На його думку, недовіра міжнародної спільноти до України загострюватиметься й надалі. Це впливатиме на курс долара в країні та зростання рівня інфляції.
"По-перше, їх вже давно насторожувала та мізерна кількість реформ за два роки. По-друге, по іміджу України завдали удару офшорні рахунки нашого президента та кричуще недотримання обіцянок", - каже Володимир Марченко.
Нагадаємо, минулого року інфляція стала найменшою за останні два роки – 12%. На це вплинуло суттєве скорочення імпорту в Україну іноземних енергоносіїв і товарів. А також – замороження війни на Донбасі.