Кореспондент порталу "Знай" вирішив дізнатися у політичного експерта Олександри Решмеділовой, чого варто очікувати від майбутніх президентських виборів, які шанси у лідера "Батьківщини" Юлії Тимошенко і які брудні технології будуть на них застосовуватися.

За словами експерта, якщо провести паралелі з рейтингами, які були у Тимошенко під час президентських перегонів, її особистий рейтинг не сильно зростає, він показує такі ж результати. Питання в іншому, сьогоднішній рейтинг у чинного президента - невисокий і найближчих конкурентів у нього не багато. Тобто реальних лідерів нації, які б могли очолити державу в загальнонаціональних цілях і пріоритетах - просто немає.

"Але, це не особиста заслуга Тимошенко, хоча вона досить харизматичний політик-важкоатлет. Результати опитувань не говорять про її роботі, їй особливо нічого робити не потрібно, крім того, як чекати поки чинний президент і його оточення впадуть і їх результати будуть на рівні 10-15%. Примітно, що українці найчастіше голосують не за конкретного кандидата, а проти його основного опонента. Ця тенденція найчастіше проявляється у другому турі виборів ", - зазначила А. Решмеділова.

Читайте також: Тимошенко "попiарилась" на 500 тисяч євро

У разі, якщо в Україні з якої-небудь причини найближчим часом почнеться президентська гонка, розповіла політолог, то може бути така ситуація, як під час виборів, на яких переміг Порошенко. Тоді виборча гонка пройшла з настроями, що другий тур не потрібен, можуть застосовані різні прийоми: це дорога процедура, потрібно економити, в країні йде війна і т. Д. Це дозволяє не виходити віч-на-віч зі своїм найближчим опонентом, тому що можна програти за рахунок того, що два сильні кандидати втрачають частину свого електорату, тому що інші голоси не як за нього, а проти.

Популярні новини зараз
Нові тарифи на воду для трьох категорій споживачів: як зміняться платіжки "Іди в Україну, ти, бл**ь, служи": розлючені українці накинулися на працівників паспортного столу в Польщі Які електроприлади "тягнуть" найбільше - зараз це дуже важливо знати Українцям 60+ нададуть грошову допомогу, можна запросити рідних: як подати заявку
Показати ще

"Таку ситуацію було яскраво видно на виборах Кучма-Симоненко. Така тенденція може повторитися і з Юлією Володимирівною, тому що вона може показувати хороші рівні рейтинги, але при цьому в другому турі її результат може бути і не успішним, як вже і було раніше. Варто згадати, як за часів Майдану її звільнили і привезли, дуже популярними стали гасла проти неї. Тому маятник довіри у неї часто розхитується, з іншого боку - вона дуже багато років в політиці і є така тенденція, що до неї негатив уже майже не липне і здивувати українців будь-якої сенсацією навколо її персони майже неможливо ", - підкреслила експерт.

Читайте також: Тимошенко нічого не зробила для звільнення Савченко

За словами Решмеділовой, серед можливих конкурентів на президентських перегонах розглядалися такі кандидатури як Садовій, але його особистий рейтинг, особливо після скандалу зі сміттям дуже сильно впав, як і довіра населення у себе на Львівщині, так і по Україні в цілому. В даний час ейфорія закоханості в Садового вже пройшла і ніяких якісних результатів він вже не покаже. Щодо Міхеїла Саакашвілі, який також намагається виходити в загальнонаціональні лідери, є ряд причин, за якими це не реально. Ситуація з ним неоднозначна за рахунок того, що він не стабільний у своїх результатах, за рахунок того, що він харизматичний лідер і цим він бере під час своїх виступів. Якби він виявився опонентом Тимошенко, ми могли б стати свідками яскравих дебатів. Багато політиків, такі як Петро Порошенко та Віталій Кличко всіляко уникають дебатів, але це не означає, що вони можуть претендувати на свій шматок рейтингу, у всіх є своя специфіка.

"Ляшко, Саакашвілі і Тимошенко - це артисти розмовного жанру і вони могли б заробляти електоральні очки за рахунок яскравих дебатів, їх можна назвати політиками слова. А ось політиків справи, які б могли показати, що, будучи в опозиції чи у владі в коаліції, свої реальні досягнення зараз немає. Для прикладу можна згадати те, з чим на вибори йшов Віктор Ющенко, своїми сильними сторонами він показував досягнення під час прем'єрства і коли він очолював Нацбанк. Під час передвиборної гонки він цими досягненнями бив. Віктор Янукович теж намагався показати свої досягнення за рік, досягнення в економіці. Зараз же можна спостерігати як раз артистів розмовного жанру, які за рахунок яскравої риторики і того, що хочуть чути люди, заробляють собі бали ", - розповіла політолог.

Що ж стосується технології підкупу виборців, розповіла експерт, то поки не ясні ті сценарії, які буду розглядатися, бо сердь політтехнологів серйозно обговорювалися зовсім фантастичні, фантасмагоричні сценарії, а ля політик з народу і розглядалися такі варіанти, як Зеленський і Вакарчук, тобто люди абсолютно далекі від політики. До цього були представники спорту, той же Кличко. Зараз не ясно до кінця, що будуть розігрувати, і чим будуть відтягувати у фаворитів голосу. Зараз може бути так, що непрохідний кандидат по тій або іншій причині за рахунок органічного електорального приросту може показувати більше, ніж розраховували. Тобто, його робили технічним, а в підсумку він може вибитися навіть на третє місце і зіграти серйозну роль. Той же Ляшко серйозно підняв свій рейтинг, за рахунок участі в президентських перегонах.

"Зараз настільки відпрацьовано різноманіття чорних технологій, що здивувати виборця ще чим-небудь якісно новим буде важко. Все, що працювало раніше, буде працювати і зараз. Варто зазначити, що участь в президентських перегонах, якщо вона є - дає великий імунітет кандидатам. Вони отримують доступ до ЗМІ, вони потрапляють у своєрідну ротацію, ніж повідомляти про них стають хітами, які чутно з кожного вікна. Таким чином, вони отримують собі дуже хорошу рекламу, і ніхто з кандидатів цим не гребує ", - підсумувала А. Решмеділова.

Читайте також: "Хрін за редьку не солодший" - чорний піар у Мелітополі (фото)

Як повідомлялося, згідно з даними соціологічного опитування, якби вибори президента України проходили найближчим часом, то серед тих, хто має намір голосувати і визначився з вибором, лідера "Батьківщини" Юлію Тимошенко підтримали б 17,7% українців, главу фракції "Опозиційний блок" Юрія Бойка - 11,5%, президента Петра Порошенка - 10,7%, лідера Радикальної партії Олега Ляшка - 9,8%, мера Львова Андрія Садового - 8,9%, лідера партії "Громадянська позиція" Анатолія Гриценка - 7,5 %.