Підвищення цін на споживчому ринку матиме позитивний вплив на тривалість життя людей. Такий парадоксальний висновок підтверджується статистичними даними, які досліджував відомий нейрохірург, профессор, екс-міністр охорони здоров'я Микола Поліщук.

"В наслідок кризи у 2008-2011 роках, коли купівельна спроможність людей падала, помітно знизилась смертність і захворюваність серед людей молодого та середнього віку. Зазначу, що серед пенсіонерів, смертність тоді скоротилась лише на 1%, бо здоров'я цієї категорії більшою мірою залежить від якості медицини. А от серед сорокарічних чоловіків смертність знизилась тоді на 30%! Це саме та група, на здоров'я якої більш за все впливає саме спосіб життя, зокрема, те, що вони їдять, що пють", - розповів Микола Поліщук в коментарі кореспонденту "ЗНАЙ".

За словами медика, в той кризовий період на 52% скоротилась смертність від алкогольних причин. Ще на 34% - від хвороб органів травлення, на 33% - від хвороб органів дихання, на 25% - від хвороб системи кровообігу - тобто від тих недугів, виникненню яких сприяє неправильне харчування та зловживання алкоголем. А після подолання кризи ці показники знову поповзли догори.

Читайте також: Ціни на горілку зросли на 20%

"Анекдот про батька, який після подорожчання горілки каже дітям, що це він не буде менше пити, а вони будуть менше їсти – не виправдовується. Я окремо досліджував це питання, і виявилось, що під час кризи зменшується і споживання шкідливих продуктів, алкоголю і тютюну. На скорочення "алкогольної" та "тютюнової" смертності в Україні у 2009-2010 роках напевне вплинуло підвищення акцизу і, відповідно, цін на алкогольні напої та тютюнові вироби, Коли ціни зростають, люди мимоволі виконують рекомендації ВООЗ!" - каже Микола Поліщук.

Популярні новини зараз
Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть Гороскоп на тиждень 25 листопада – 1 грудня для всіх знаків Зодіаку: Львів обдурять, Овни витратить сили, а Водолії мають слухати себе Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Показати ще