В цьому році Великдень, головне християнське свято, припав на те ж число (1 травня), що і найбільш відоме язичницьке святкування - Вальпургієва ніч. Портал "Знай" поцікавився у таролога Ольги Соломки, чи може залишити наслідки накладення сакральних дат цих двох, багато в чому конфронтуючих, світоглядів.

"З точки зору нашої слов'янської історії, я б звернула увагу, що першого травня слов'яни відзначали Болдані - свято народження чогось нового, світла, сонця. Частково, ці традиції прийняло християнство, коли прийшло на наші землі. Адже не секрет, що те, що християни не могли побороти, вони переймали і робили своєю традицією", - розповідає експерт.

За її словами, саме так Болдані в певний момент трансформувався в християнське свято і був названий Великоднем: "Щоб не зовсім вже повторювати язичницькі традиції, Великодень зробили плаваючим в датах".

Як відомо, подібне накладення ритуальних днів описав в романі "Майстер і Маргарита" Михайло Булгаков. Автор співвідносить "Весняний бал повного місяця" саме з подіями страти Ієшуа, намагаючись символічно поєднати Вальпургієву ніч з християнської Великоднем (що співпало також в тижневому циклі).

Читайте також: Великий піст і Великдень підняли ціни на м'ясо

Популярні новини зараз
Подорожчання майже на 40%: українців чекає "сюрприз" у платіжках Дніпровська дівчина-хатико повернулася, але тепер вона нападає на людей Два тарифи на воду: нові ціни встановили для мешканців багатоповерхівок та приватного сектору Спіймали на вулиці та примусово відвезли в ТЦК: українцям розповіли, як себе поводити
Показати ще

"Те, що вона в цьому році співпала з язичницьким Болдані - хороший знак. Це як злиття тих стародавніх культур, які колись розділяли людей. А тепер вони знову разом. Ну, а Вальпургієву ніч я б сюди не приплітала. Це - західна традиція. А Великдень по західній традиції вже пройшов", - підсумовує Ольга Соломка.

Як відомо, "День весни" в травні відзначали буквально всюди в Європі і Азії. Це був Духів день у слов'ян, фестиваль Флори в стародавньому Римі, Вальпургієва ніч і Травневий день у німецьких і скандинавських племен, Бельтайн у кельтських народів, Новруз в Ірані.

В цей же день на головні площі населених пунктів пост-соціалістичних країн вийдуть трудящі, для того, щоб традиційно заявити про необхідність захисту і розширення своїх трудових прав.

Максим Болячко