"Знай" проаналізували тарифи на тепло в обласних центрах країни і дізналися – де українці платять найбільше і чому. Найдорожче користуватися гарячою водою у Рівному. А найдешевше – у сусідніх Тернополі та Хмельницькому.

В Держагентстві з енергоефективності та енергозбереження пояснюють, що ціни на тепло та гарячу воду встановлює Нацкомісія регулювання енергетики і комунальних послуг. Для кожного підприємства тарифи визначають окремо.

"У них різні послуги, тому й інша структура витрат. Наприклад, в одних регіонах для виробництва тепла використовують газ, в інших – вугілля. Також, стан мереж у всіх різний", - кажуть в Держенергоефективності.

До речі, у Кіровограді та Чернівцях немає централізованого постачання гарячої води. Більшість городян встановили собі газові та електричні колонки.

А в Ужгороді та взагалі на Закарпатті декілька років тому відмовилися від централізованого тепла. Мешканці перейшли на автономне, яке виявилося втричі дешевшим. Школи та бюджетні установи перевили на енергозберігаючі технології, що дозволяє суттєво економити гроші.

Популярні новини зараз
В Україні посилять мобілізацію та укріплять міста: до чого слід готуватися 1000 гривень від держави: як отримати допомогу пенсіонерам Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі
Показати ще

Читайте також: За комуналку не платити при 12 градусах в квартирі - Яценюк

Тарифи у Донецьку та Луганську вказані станом на минулий рік, тобто, до того, як вони були окуповані терористами.