Сьогодні стало відомо про те, що 28-річний боєць 72-й ОМБр наклав на себе руки під Києвом. Раніше, в ніч на 8 травня, в селі Новомалинівка, що біля Кривого Рогу, звів рахунки з життям 28-річний чоловік, який був добровольцем в зоні АТО. Подібні новини з'являються щотижня, а то й частіше. Портал "Знай" вирішив з'ясувати, як зупинити це страхітливе явище.

"Не можна сказати, що самогубства бійців, після повернення з АТО, носять масовий характер, але це закономірна і цілком прогнозована тенденція", - говорить Олександр Марков, лікар-нейрохірург лікарні швидкої та невідкладної допомоги міста Харкова.

Читайте також: Україна готується до масштабної війни цього літа

За його словами, наша держава не займається реабілітацією бійців, а якби й захотіла зайнятися цим - то у неї б нічого не вийшло. "У нас є клініки, нібито, реабілітаційні, але все це дурниця, тому що немає цілісної державної системи, держава ще не прокинулося", - міркує Марков.

"Повинна проводитися реабілітаційна робота - психологічна, фізична і соціальна, як це відбувається в розвинених країнах. Реабілітація - це цілий комплекс, проводиться діагностика порушених функцій і в міру їх виявлення, з людиною працюють різні фахівці. У нас просто цього немає, у нас немає методик відновлення людини, немає фахівців, дуже слабо представлена ​​психотерапевтична складова", - каже кандидат медичних наук.

Популярні новини зараз
Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень Дають лише 3 дні: в Україні змінилися правила повісток поштою, що це змінює для чоловіків Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Показати ще

Якщо ви хочете допомогти своєму другові або члену сім'ї повернутися до колишнього життя, після повернення з АТО, краще, що ви можете зробити - відноситься до нього так само, як і до звичайної людини. "Той, хто повернувся з війни - це така ж людина, як і ми, просто з загостреними психологічними проблемами, зважаючи на специфіку місця його перебування. Не потрібно ділити на тих, хто був там, і тих, хто не був. Будь-яка людина потребує розуміння. І вона має на це право", - запевняє Олександр Марков.