Збільшення грошової маси в Україні може призвести до нової хвилі інфляції, вважають економісти.

"Чим більше на грошовому ринку гривень, які не підкріплені економічним ростом, тим швидше вони будуть знецінюватися. Це закономірна ситуація. Коли минула влада запускала друкарський верстат для збільшення чергових соцвиплат перед виборами, одразу піднімалися ціни. Таке можливе й зараз", - пояснює "Знай" економіст компанії AFS Володимир Марченко.

Цього тижня у Нацбанку повідомили, що до кінця року обсяги грошової маси в Україні зростуть на 80 млрд грн.

"Зараз керівництво національного банку має все робити, аби зменшувати обсяги грошової гривневої маси. Вони повинні запускати друк грошей лише для заміни зношених купюр. Якщо б таку політику проводили із початку цього року, зараз би долар коштував щонайбільше 24 гривні", - каже експерт.

На його думку, збільшення грошової маси в теперішніх економічних умовах може призвести до подорожчання імпортних товарів на 5-7%.

Популярні новини зараз
Десятки тисяч українців залишилися без "броні" від мобілізації: за які порушення призиватимуть Перевірки від газовиків вийшли на новий рівень: українцям розповіли про документ, який треба підписати Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Показати ще

"Це якщо не буде ніяких позитивних факторів, що вплинуть на нашу економіку, як, наприклад, іноземні інвестиції чи активізація приватного бізнесу", - пояснює він.

Читайте також 4 ознаки того, що ваш банк скоро закриють

В Українському аналітичному центрі вважають, що цьогорічне збільшення гривневої маси може і не вплинути на курс долара.

"Звісно, загалом надлишок нашої валюти впливає на курс. Однак зараз вартість американської валюти в Україні й рівень інфляції здебільшого формує міжнародний ринок чорних металів і врожай зернових, овочів і фруктів. Якщо ціни на залізо будуть рости, притік доларів буде більшим в Україну, ніж зараз. Тому американська валюта не дорожчатиме. Подібна ситуація із врожаєм. Буде більший врожай — ціни на овочі та фрукти не ростимуть. Це означає, що купівельна спроможність гривні суттєво не падатиме", - пояснює президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко.

У разі поганого врожаю та зростання цін на метали долар дорожчатиме.

Нагадаємо, на початку цього місяця у НБУ повідомили про зростання золотовалютних резервів до $13 млрд 241 млн.