Світові ціни на молочну продукцію в 2016 році продовжили падіння. До літа в Україні іхня вартість "просяде" навіть більше, ніж в минулому році, коли вона впала на 5,9%. Про це в інтерв'ю "Українським Новинам" розповів економіст інвестиційного департаменту продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак.

"В минулому році у нашої країни була можливість експортувати сир та інші молочні продукти в Росію і в окупований Крим. У 2016 році такої можливості немає. Більш того, заблокований транзит в Казахстан і інші країни Центральної Азії, які теж є дуже важливими ринками збуту", - пояснив експерт.

Читайте також: В Україні обвалилась вартість масла

За словами представника ООН, фактично, можна говорити про повну втрату ринку СНД, на який до 2014 року припадало понад 90% експорту. Керівництво молочних компаній почало активно займатися пошуком нових ринків збуту, але робити це потрібно було ще 2-3 роки тому і навіть раніше, відзначає Єрмак.

За його словами, якість і тип українських сирів такі, що за межами СНД знайти споживача на них дуже складно. Через відсутність можливості швидко замінити ринки СНД українським молочникам доведеться продавати свою продукцію на внутрішньому ринку, через що підвищиться конкуренція, а при слабкій купівельній спроможності громадян України ціни почнуть стрімко обвалюватися.

Популярні новини зараз
За кермо не всім тепер можна: які вікові обмеження запровадили для водіїв в Україні Ухилянтів порадували нововведеннями: без візиту до ТЦК і суттєва знижка У всіх областях України: ТЦК запровадили важливі нововведення для військовозобов'язаних "Попереду кривава осінь": командир ЗСУ порадив українцям готуватись до найгіршого
Показати ще

Читайте також: Банани подорожчали в півтора рази (інфографіка)

Але продавати молочні продукти все одно доведеться, тому що можливості працювати "на склад" в 2016 році у виробників банально не буде через відсутність фінансових ресурсів. "Тому падіння цін очікується досить значне", - додав співрозмовник видання. У той же час, в річному циклі зараз починається так званий "сезон великого молока" з появою свіжих кормів, тому ціни вже зупинилися і почали потроху "просідати", розповів економіст.

Тенденція, яка здешевить "молочку", - це зниження світових цін на молокопродукти, незважаючи на те що більшість аналітиків вважали, що далі їм від рівня 2015 падати взагалі нікуди. "Адже падіння світових цін на нафту призвело до девальвації валют в багатьох країнах, що забезпечують значне збільшення зростання споживання. І в них споживання не тільки не росло, а часом навіть падало", - резюмує експерт.