У більшості великих фінансових ділків України за останніх два роки чистий прибуток зійшов до 1/10 колишніх доходів. "Зубожіння" особливо торкнулося великих промислових підприємств і великого бізнесу. Про це в інтерв'ю "Європейської правді" повідомив голова компанії FinPoint, інвестбанкір і фінансист Сергій Будкін.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЗа його словами, багато українських олігархів виявилися не в змозі розраховуватися з кредиторами, виправдовуючись перед тими так: "Вчора руда коштувала 150 доларів за тонну, а сьогодні - 50. Вчора наша маржа становила 50%, а зараз 5%. Ми пропонуємо вам 50% боргу списати, ми виплатимо 10% негайно і інші виплати зробимо протягом дуже довгого часу".
"Вони домовляються з владою і справді зберігають активи. Однак багато з них значну частину активів втратили, подивіться на Костянтина Жеваго. Війна, банківська криза, економічна криза - все це, помножене один на одного, призвело до того, що олігархи дуже сильно "здулися", - пояснює експерт.
Читайте також: Європолітики відмовляються від співпраці з Україною через Фірташа
За його словами, у всіх фінустанов України пройшов відтік приватних депозитів: "Підозрюю, що у "Хрещатика" і "Дельти" він буде вищим, ніж у ВТБ або в "Ощадбанку Росії", і у відносному, і в абсолютному вимірах".
У той же час, Будкін впевнений, що сьогоднішній великий бізнес не зникне повністю: "Він і не зникне. Переважна більшість великих бізнес-груп залишиться, але труба стане нижче, дим пожиже. Їх роль в суспільстві зменшиться. Мало того, з'являться нові агресивні гравці, які будуть мати того ж рівня і громадський вплив і, швидше за все, й реальну капіталізацію".
Якщо вірити словам фінансиста, для українського бізнесмена немає жодного сенсу будувати великий металургійний завод, оскільки "зараз ніхто не може планувати вперед на п'ять-шість років", які необхідні для будівництва такого заводу й інфраструктури.
"Зате у вас є сенс відкривати ресторани, сервісні бізнеси, займатися IТ-індустрією - бізнесами, які не вимагають значних капіталовкладень, і які орієнтовані або на надання послуг, або на експорт", - уклав Сергій Будкін.