Восени навіть за найкращої економічної ситуації вартість американської валюти стане більшою. Про це порталу "Знай" розповіли в Інституті економічних досліджень. Там це пов'язують із сезонним чинником і особливістю економічної ситуації.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися"Кожної осені долар дорожчає, бо на нього збільшується попит. Люди посилено купують валюту, аби зберегти свою купівельну спроможність. Також починається ділове життя. Бізнесмени укладають між собою угоди закупівлі й продажу товарів. Збільшується імпорт різноманітних речей техніки й сировини. Це ще більше стимулює попит на американську валюту, бо більшість розрахунків відбувається саме у доларах", - пояснює Віталій Кравчук, старший спеціаліст Інституту економічних досліджень.
Читайте також Золотовалютні резерви "розтануть" за літо
За його словами, восени також збільшиться попит і на вітчизняні продукти та товари.
"Здебільшого ми продаємо за кордон пшеницю, чорні метали, труби тощо. Чим більше наші підприємства реалізують своєї продукції, тим дешевшим буде долар. Однак обсіги реалізації залежать не лише від попиту й можливостей виробництва. Якщо буде погана погода, матимемо поганий врожай. Через це відправимо менше пшениці за кордон," - пояснює експерт.
Зараз долар продають за 25,05 грн, а купують за 24,9 грн. У цей же період минулого року його ціна була на 2 грн нижчою.
Оптимістичним прогнозом вартості американської валюти є 26 грн за долар. Це якщо обсяг експорту з України буде максимальним, а імпорт суттєво не збільшиться.
"Проте є ймовірність і песимістичного сценарію, який вплине на подорожчання долара більш ніж на 2 гривні. Це якщо у Верховній Раді знову почнуться чвари та різні політичні війни. Такий стан речей відлякуватиме інвесторів і справлятиме враження нестабільної економічної ситуації. Тому попит на американську валюту ростиме. Це вплине на її подорожчання. Так само негативним чинником можу бути більша активізація військових дій на Донбасі", - пояснює Віталій Кравчук.
Нагадаємо, долар почав дешевшати в середині квітня, коли закінчився опалювальний період і скоротилися закупівлі іноземних енергоносіїв.