В Ростовській області Росії закрилися вісім пунктів тимчасового розміщення для біженців з Донбасу.

Про це повідомив РІА "Новости" співробітник уряду регіону.

Ще у серпні 2014 кількість біженців у регіоні перевищувала 56 тисяч осіб, проте потім люди почали повертатися до рідних домівок. Але у січні 2015 почався новий потік біженців до Росії через інтенсивні обстріли на Донбасі.

До середини лютого в Ростовській області працювали 42 пункти тимчасового розміщення, кількість біженців у регіоні перевищувало 40 тисяч осіб. Після підписання угоди про припинення вогню на Донбасі з 15 лютого потік біженців в Ростовську область знову зменшився.

Тим часом в Росії розпочали активну компанію по відправці наших біженців у віддалені регіони РФ.

Популярні новини зараз
Правила бронювання від мобілізації посилили: українцям загрожують масові скорочення Більше жодних пільг: пенсіонерів змусять платити податок на землю 1000 гривень від держави: як отримати допомогу пенсіонерам Подачу газу тимчасово припинять: газовики попереджають українців про ремонтні роботи до кінця листопада
Показати ще

Так, за минулу добу в Новосибірськ, Ярославль і Пензу були відправлені 49 осіб. Всього з 6 лютого в глубинки Росії виїхали 4465 біженців.

"Знай" вдалося зв'язатися з жителькою села Касьянівка Володарського району, що знаходиться неподалік Маріуполя. Оксана (ім'я змінено за проханням співрозмовника) разом із родиною поїхала до Ростову від війни за рекомендацією знайомих з Росії. Наразі жінка шкодує про свій вчинок.

"Ми їхали туди з надією на краще. Притримувалися досить нейтральної позиції, а повертаємось додому патріотами! Немає ніяких умов для нормального існування, ціни височенні, а відношення до "братського народу" м'яко кажучи не з добрих. Нікому ми там не потрібні", - жаліється Оксана.

Жінка розповіла, що багатьох агітують переїхати у східні регіони, на важку промисловість працювати.

"Ми тут вже жартуємо, що на Донбасі нас били, щоб захистити "русский мир", а тепер заселяють Сибір, щоб коли Китай піде війною на Росію, ми знову були "живим щитом", про який так любив говорити їх президент", - каже жінка.

У кінці бесіди вимушена переселенка додає іронічне: "Дякую Путіну за те, що показав хто є хто і об' єднав українців, хоча б ще рік тому я себе навряд так назвала!".