Сьогодні долар продають у пунктах обміну валют за 26,6 грн, купують – за 26,2 грн. Це на 40-50 копійок дешевше, ніж тиждень тому. На міжбанківському ринку курс американської валюти також зменшився. Її продають за 25,62 грн, а купують за 25,5 грн. Офіційний курс НБУ - 25,51 грн за долар.

"Валюта почала дешевшати не через певні дії НБУ чи уряду. Основним чинником для цього є подорожчання металів і руди на світових ринках на 15%. Оскільки велику частку українського експорту складає саме така продукція, то це позитивно впливає на притік валютної виручки в нашу державу. Українські підприємства продають таку ж кількість товарів, як і раніше, а коштів від цього мають більше. Завдяки цьому на валютному ринку з'явилися більші обсяги доларів, ніж попит. Тому валюта почала дешевшати", - пояснює "Знай" Олександр Жолудь, аналітик Міжнародного центру перспективних досліджень.

За його словами, вартість металів повернулася до рівня жовтня минулого року. Якщо ціни триматимуться й далі на такому рівні, то до вересня в Україну надійде $5,5-6 млрд.

Читайте також Курс долара залежить від ситуації на Донбасі і паніки - експерт

"Звісно, це не великий показник. Адже 2014 року за такий самий період надійшло від продажу чорних металів 9,55 мільярдів доларів. На жаль, цього року таких великих перспектив немає", - говорить експерт.

Популярні новини зараз
Такої катастрофи українці не бачили 230 років: що відбувається з народжуваністю на фоні війни Один день – 1 гривня: "Київстар" підказав як користуватися послугами майже задарма Залишився тиждень: українці ризикують пропустити важливу процедуру Що насправді роблять контролери з вашими лічильниками: чого боятися, а чого не варто
Показати ще

Другим фактором, від якого залежатиме вартість американської валюти в Україні, є рівень інфляції. У кінці 2015 року до подорожчання долара в уряді прогнозували інфляцію 9-12%.

"Все залежатиме від професійності дій влади й умов на зовнішніх ринках. Думаю, інфляція може бути від 6 до 18 відсотків. Скільки протримається теперішній курс, важко сказати. Однак надії на те, що він стабілізується на теперішньому рівні є. Особливо, якщо протягом квітня народним депутатам вдасться сформувати дієву коаліцію й затвердити уряд в цьому чи іншому складі. Це пришвидшить кредит МВФ і стане позитивним сигналом для іноземних інвесторів. Це збільшить до нового року притік валюти на наш ринок", - прогнозує Олександр Жолудь.

Негативний сценарій також лишається ймовірним. Відповідно до нього, вартість долара може повернутися до 27-27,5 грн. Це станеться, якщо вартість чорних металів на світових ринках знову опуститься, а МВФ затягуватиме надання наступного траншу кредиту Україні.

Нагадаємо, вартість американської валюти суттєво почала зростати у лютому. На початку місяця долари продавали по 27,5-27,7 грн.