Скасування державного регулювання цін на продукти харчування в Україні не спричинить різкого подорожчання товарів, однак значно вплине на ринок.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це заявив голова Комітету економістів України Андрій Новак, повідомляє FINANCE.UA.
За його словами, на значний стрибок цін чекати не варто. Однак скасування держрегулювання цін на соціальні товари по-різному вплине на ринки залежно від їх конкуренції.
"Наприклад, хлібобулочні вироби дорожчати точно не будуть, тому що це дуже конкурентний ринок. Крім старих хлібокомбінатів, в Україні з'явилися численні приватні міні-пекарні. До того ж майже в кожному супермаркеті займаються випічкою", – пояснив ситуацію Новак.
На думку експерта, у такій ситуації або посередники матимуть трохи зменшити апетити, або деякі виробники вдадуться до маркетингової хитрості.
"А саме: зменшать на 50–100 грамів об'єми упаковок, щоб уникнути підвищення цін. Те саме буде відбуватися на ринку круп", – упевнений експерт.
Як повідомляв інформаційний портал "Знай.ua", в Україні 30–40 % харчових продуктів, у тому числі й алкоголь, є підробками.